وزارت بهداشت موظف به ایجاد ۴ سرویس الکترونیک برای بیماران شد به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، نشست کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف در مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد. بر اساس مصوبه کارگروه تعامل پذیری […]

وزارت بهداشت موظف به ایجاد ۴ سرویس الکترونیک برای بیماران شد

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، نشست کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف در مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد.
بر اساس مصوبه کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف شد که سرویس استعلامی نشان دار برای بیماران سرطانی (سرطان‌های روده بزرگ و سرویکس) جهت تسهیل در غربالگری آنها ایجاد کرده و در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار دهد.
همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مأمور شده تا سرویس استعلام مراکز درمانی با ورودی شماره پرونده را بر اساس درخواست سازمان تأمین اجتماعی برای دسترسی به اطلاعات مراکز درمانی ایجاد کند.
در خصوص ساماندهی محاسبه سهم بیمه پایه نیز وزارت بهداشت موظف شده تا سرویس استعلام اعضای هیئت علمی را ایجاد و در نهایت به سازمان تأمین اجتماعی جهت بهره برداری ارائه دهد.
بر اساس مصوبه این کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی، وزارت بهداشت همچنین برای تسهیل در ارائه پاسخ تست اعتیاد به مردم، سرویس استعلام تست اعتیاد را ایجاد خواهد کرد که در خروجی آن جواب آزمایش قرار می‌گیرد. امیدوارم خبر  وزارت بهداشت موظف به ایجاد ۴ سرویس الکترونیک برای بیماران شد براتون مفید بوده باشه