وزارت بهداشت از پژوهش های کاربردی و پاسخگو حمایت می کند به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  وزارت بهداشت از پژوهش های کاربردی و پاسخگو حمایت می کند  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی کاشان، دکتر حمیدرضا بنفشه در گردهمایی شورای سیاستگذاری کمیته‌های تحقیقات و فناوری دانشجویی کشور افزود: […]

وزارت بهداشت از پژوهش های کاربردی و پاسخگو حمایت می کند

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  وزارت بهداشت از پژوهش های کاربردی و پاسخگو حمایت می کند  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی کاشان، دکتر حمیدرضا بنفشه در گردهمایی شورای سیاستگذاری کمیته‌های تحقیقات و فناوری دانشجویی کشور افزود: رویکرد کشور پیش از پیش انجام پژوهش کاربردی و پاسخگو است که بتواند نتایج تحقیقات را به دانش فنی و سپس به محصول یا خدمت سلامت محور تبدیل کند.
وی، با بیان اینکه اکوسیستم فناوری در حال تکمیل شدن است ادامه داد: در کمتر از ۱۰ ماه ایده ایجاد مراکز نوآوری داده شده که تفاوت آن با مرکز رشد این است که دایره عام تری از مخاطبان را در برمی گیرد و هدف آن جذب ایده از جامعه دانشجویی است تا بر اساس پتانسیل ایده، شتابدهی انجام شود و تبدیل به استارتاپ گردد و در نهایت تبدیل به محصول شود.
بنفشه، ضمن بیان اینکه آیین نامه شتاب دهنده تخصصی سلامت تدوین شده و قرار است در شورای عای فناوری تصویب شود، هدف آن را ارائه خدمات منتورشیپ (مربی یا ارائه خدمات علمی و دانشی به یک فرد در حوزه استارتاپ و کسب و کار) دانست تا بتواند برای ایده ها دوره پیش شتابدهی اتفاق افتد و در ادامه به دانش فنی سپس تجاری سازی تبدیل شود.
وی بیان کرد: همه این ها شروع کار است و باید برای حرکت به سمت چنین اهدافی دانشجویان را آموزش داد و تربیت نمود.
سرپرست دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، به هفتمین فن بازار ملی ایران اشاره کرد و گفت: در این دوره از فن بازار ملی، ۲۰ تیم دانشجویی به ارائه بوم کسب و کار پرداختند و بعد از داوری از ایده های برتر تقدیر شد و پیگیری جهت اجرایی شدن آن نیز انجام شده است.
وی اظهار داشت: همچنین امسال بخش دانشجویی در جشنواره رازی به عنوان بزرگترین جشنواره سلامت کشور پر رنگ تر شد و آثار دانشجویان به صورت مستقل داوری شدند.
بنفشه گفت: باید نیمه پر لیوان را دید چون در حال حاضر ما شاهد اتفاقات خوبی در حوزه فناوری دانشجویی در کشور هستیم.
گردهمایی شورای سیاستگذاری کمیته‌های تحقیقات و فناوری دانشجویی کشور به همراه تور و مدرسه فناوری به مدت دو روز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد. امیدوارم براتون خبر   وزارت بهداشت از پژوهش های کاربردی و پاسخگو حمایت می کند براتون مفید بوده باشه

 
2023-02-24 07:57:13