واکنش محمد خزاعی به احکام صادره برای سینماگران/ بیشتر مراقب باشیم به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری واکنش محمد خزاعی به احکام صادره برای سینماگران/ بیشتر مراقب باشیم  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در هفتاد و دومین جلسه شورای معاونان و […]

واکنش محمد خزاعی به احکام صادره برای سینماگران/ بیشتر مراقب باشیم

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری واکنش محمد خزاعی به احکام صادره برای سینماگران/ بیشتر مراقب باشیم  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در هفتاد و دومین جلسه شورای معاونان و مدیران این سازمان با اشاره به برخی احکام صادره اخیر برای سینماگران گفت: انتظار می‌رود در شیوه برخورد با هنرمندان و سینماگران مراقبت بیشتری صورت گیرد.
محمد خزاعی با بیان اینکه مراقبت در شیوه برخورد با جامعه هنری و سینمایی باعث تقویت فضای آرامش و همدلی ایجاد شده و پیوند و ارتباط وسیع‌تر سینماگران با مسئولان می‌شود، افزود: بی‌تردید هنرمندان ایران علی‌الخصوص سینماگران، جزو اقشار شریف و مؤثر در رشد و تعالی جامعه هستند و رفتار قانون شکنانه و ضد مصالح ملی عده‌ای معدود، نباید نگاه تشکیلات کلی نظام به ویژه قوه قضائیه را علیه کلیت این قشر شریف و زحمتکش دچار خدشه کند.
به گفته وی، ارائه توضیحات اقناع کننده حوزه‌های تخصصی با کارشناسان قضائی ضمن روشنگری، می‌تواند از پیامدهای مخرب و توسعه تحلیل‌ها و تفاسیر مغرضانه بلوک رسانه‌های ضدایرانی پیشگیری کرده و برای مسئولان دستگاه تخصصی نیز جای دفاع باقی گذارد.
رئیس سازمان سینمایی ضمن قدردانی از رئیس قوه قضائیه و دادستانی کشور، با تاکید بر اینکه قضات محترم و همکاران آن‌ها که در یک‌سال گذشته در کنار سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به حل و فصل مشکلات برخی سینماگران نهایت مساعی و همراهی را به خرج داده‌اند، تصریح کرد: فارغ از حکم اخیر البته معتقدم حساب آن دسته انگشت‌شمار از سینماگرانی که با رفتار یا گفتار خود قوانین دایر کشور را زیر پا می‌گذارند از بقیه جداست و باید مثل قانون‌شکنان هر عرصه و صنف دیگری پاسخگو باشند و سیستم قضائی کشور بی‌هیچ تبعیضی باید به پرونده آنان رسیدگی کند، اما عموم سینماگران و فعالان این عرصه جز برای تعالی فرهنگ و هنر این جامعه تلاش نمی‌کنند.
وی تاکید کرد: سینماگران سرمایه‌های فرهنگی و اجتماعی هر کشوری هستند و وظیفه مراقبت از این گروه مهم و حساس نه فقط بر عهده سازمان سینمایی، بلکه برعهده بخش‌های مختلف حاکمیت است.
خزاعی اظهار کرد: باید اعلام کنیم که با هماهنگی و همراهی دستگاه‌های مختلف از جمله دادستانی، از سال گذشته با صدها نفر از اهالی سینما و چهره‌های صاحب نفوذ این عرصه نشست‌ها و گفتگوهای صمیمانه و همدلانه‌ای داشته‌ایم و بسیاری از این افراد صراحتاً اعلام کرده‌اند هیچ قصدی برای تخطی از قانون یا تخلف نداشته‌اند و خود را ملزم به رعایت قوانین و مقررات رسمی کشور می‌دانند از این رو ادامه این رویکرد همدلانه و صحیح، در نهایت موجب ایجاد آرامش و انسجام و همدلی بیشتر خواهد شد و سینمای ایران چه در تولید و چه اکران و شئون دیگر به موفقیت‌های تاریخی خود ادامه خواهد داد.
وی ادامه داد: به نظر می‌رسد برخی احکام صادره اخیر که در مرحله بدوی است با مشورت حوزه‌های تخصصی قابل گفتگو است.
رئیس سازمان سینمایی عنوان کرد: دایره حقوقی سازمان سینمایی را مأمور کرده‌ایم نسبت به گفتگو و پیگیری مسائل سینماگران جدی‌تر ورود کنند.
وی از سینماگران و هنرمندان درخواست کرد در مواجهه با مسائل اجتماعی و چالش‌ها، با دقت، هوشیاری و بصیرت بیشتر رفتار کنند تا مورد غفلت و سواستفاده جریانات سیاسی معاند و ضدملی قرار نگیرند. امیدوارم براتون خبر   واکنش محمد خزاعی به احکام صادره برای سینماگران/ بیشتر مراقب باشیم براتون مفید بوده باشه

 
2023-08-20 17:55:21