هیات امنا در تولید ملزومات پزشکی ورود نکند به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا، هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، بر اساس سیاست‌هایی که در زمان خودش تعریف شده بود، مأموریت داشت نیاز بیمارستان‌ها به تجهیزات پزشکی را تأمین کند. این در حالی است که در […]

هیات امنا در تولید ملزومات پزشکی ورود نکند

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا، هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، بر اساس سیاست‌هایی که در زمان خودش تعریف شده بود، مأموریت داشت نیاز بیمارستان‌ها به تجهیزات پزشکی را تأمین کند.
این در حالی است که در سال‌های گذشته شاهد ورود هیأت امنا به عرصه تولید ملزومات پزشکی هستیم که در حیطه فعالیت بخش خصوصی قرار دارد.
جلیل سعیدلو رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی، در گفت‌وگو با اخبار هاریکا گفت: ما فکر می‌کنیم بخش خصوصی می‌بایست در این زمینه فعال باشد و هیأت امنای صرفه جویی ارزی، نباید از مأموریت و مسئولیت اصلی خودش خارج شود.
وی افزود: ورود هیأت امنا به عرصه تولید ملزومات پزشکی، نوعی تصدی گری بخش دولتی یا همان خصولتی است.
سعیدلو با عنوان این مطلب که هیأت امنای صرفه جویی بر اساس سیاست‌هایی که در زمان خودش تعریف شده بود، دست به خریدهای تجمیعی می‌زد، ادامه داد: هیأت امنا، خریدهای تجمیعی را با قیمت مناسب خریداری و در اختیار بیمارستان‌ها قرار می‌داد.
وی افزود: اینکه هیأت امنای صرفه جویی ارزی، در عمل چگونه رفتار کرد، خودشان باید پاسخگو باشند. اما آنچه مسلم است، بهتر از این می‌تواند عمل کند.
در همین حال، یک فعال حوزه تجهیزات پزشکی نیز، با انتقاد از ورود هیأت امنا به تولید سرنگ، به اخبار هاریکا گفت: من موافق نیستم که هیأت امنا در این عرصه ورود کند، چون بخش خصوصی در زمینه تولید سرنگ؛ به خوبی دارد فعالیت می‌کند.
این فعال صنعت تجهیزات پزشکی، به هیأت امنا پیشنهاد داد سراغ فعالیت‌هایی برود که بخش خصوصی حضور ندارد. امیدوارم خبر  هیات امنا در تولید ملزومات پزشکی ورود نکند براتون مفید بوده باشه