هنوز یک بچه ۶۷ ساله هستم!/ امید به بازگشت کودکان به سینما به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری هنوز یک بچه ۶۷ ساله هستم!/ امید به بازگشت کودکان به سینما  امیرحسین قهرایی کارگردان فیلم سینمایی «بازیوو» در گفتگو باهاریکا خبر درباره قرار گرفتن نام این فیلم در فهرست فیلم‌های مجاز برای درخواست […]

هنوز یک بچه ۶۷ ساله هستم!/ امید به بازگشت کودکان به سینما

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری هنوز یک بچه ۶۷ ساله هستم!/ امید به بازگشت کودکان به سینما  امیرحسین قهرایی کارگردان فیلم سینمایی «بازیوو» در گفتگو باهاریکا خبر درباره قرار گرفتن نام این فیلم در فهرست فیلم‌های مجاز برای درخواست حضور در نوبت دوم اکران عید فطر از سوی شورای راهبردی اکران سازمان سینمایی گفت: برنامه‌ریزی مطلوب برای ما این بود که فیلم زمانی اکران شود که امتحانات و مشغله مدارس بچه‌ها به پایان رسیده باشد. اگر قبل از عید فطر فیلم اکران می‌شد، در موعد عید فطر فیلم‌ها جایگزین می‌شد و این فرصت را از دست می‌دادیم. این فیلم مختص مخاطبان کودک و نوجوان است و تصمیم داشتیم زمانی آن را اکران کنیم که بچه‌ها با خیال راحت بتوانند به سینما بروند.
وی درباره دلیل عدم حضور این فیلم در ترکیب فیلم‌های نوروزی هم بیان کرد: هرچند دوست داشتم فیلم در ترکیب فیلم‌های نوروزی حضور داشته باشد اما شخصاً تقاضایی برای حضور آن ارائه نکردم. آقای غلامرضا موسوی به‌عنوان تهیه‌کننده فیلم اطلاعات بیشتری در این زمینه دارد. مسائل مرتبط با پخش فیلم برعهده تهیه‌کننده است چراکه بهتر می‌داند بهترین زمان برای اکران فیلم، چه زمانی است.
این کارگردان درباره ظرفیت‌های فیلم «بازیوو» برای جذب مخاطب به سینما گفت: این فیلم به‌گونه‌ای است که اگر بچه‌ای به تماشای آن بنشیند، حتماً به دوستش هم توصیه می‌کند آن را ببیند. بازخوردی که از اکران فیلم در جشنواره فیلم کودک اصفهان دیدیم، نشان داد که بچه‌ها فیلم را دوست دارند و به همین دلیل هم در میان فیلم‌های آن دوره جشنواره فیلم کودک، این فیلم تبدیل به محبوب‌ترین فیلم مخاطبان کودک جشنواره شد. «بازیوو» اگر در زمان مناسبی پخش شود، حتماً دیده خواهد شد.

قهرایی تأکید کرد: فیلم «بازیوو» تنها مختص مخاطبان کودک نیست و مخاطبان بزرگسال هم می‌توانند به تماشای آن بنشینند. قصه و ساختار این فیلم به گونه‌ای است که هم شوخی‌هایی متناسب با مخاطبان بزرگسال دارد و هم نکات و شوخی‌هایی برای مخاطبان کودک. از این منظر می‌توان گفت «بازیوو» یک فیلم مناسب خانواده است.
وی درباره حضور کودکان و نوجوانان در سالن‌های سینمایی در شرایط کرونایی هم گفت: با توجه به حضوری شدن مدارس به نظر می‌رسد محدودیت‌ها و ترس والدین برای حضور بچه‌های در جمع کمتر شده است. امیدواریم در این شرایط مخاطبان به سینما بازگردند چراکه من هم دوست ندارم به‌واسطه نبود مخاطبان، سینمای کودک ضربه بخورد. سینما بعد از کرونا به اندازه کافی ضربه خورده است و در این مقطع پلتفرم‌های مجازی هم بیشترین بهره‌برداری را از تعطیلی سینما داشتند. امیدوارم سینما مجدد بتواند جایگاه خود را در این شرایط پیدا کند.
این کارگردان تأکید کرد: به‌خصوص برای فیلم‌های خنده‌دار، حضور مخاطب در سالن سینما بسیار مهم است چراکه خنده مانند خمیازه، واگیردار است و یک شوخی در فضای سینما به مراتب می‌تواند تأثیرگذارتر از همان شوخی در خانه باشد.
کارگردان «بازیوو» درباره تمایل خود برای کار در حوزه سینمای کودک هم گفت: واقعاً کار در این حوزه سخت است. ساخت فیلم برای کودکان خیلی حوصله می‌خواهد. هم باید به اندازه کافی از کودک شناخت داشته باشید و هم باید کودک درون‌تان تا حدودی فعال باشد. من در سن ۶۷ سالگی شاید موهایم سفید شده باشد اما هنوز یک بچه‌ام و به همین دلیل دنیای بچه‌ها را به خوبی درک می‌کنم.
وی در پایان از پروژه سینمایی بعدی خود خبر داد که در حال حاضر در مرحله نگارش فیلمنامه قرار دارد. امیدوارم براتون خبر   هنوز یک بچه ۶۷ ساله هستم!/ امید به بازگشت کودکان به سینما براتون مفید بوده باشه

 
2022-04-30 10:09:37