هنرمندانی که در تار عنکبوت جشنواره‌ها گرفتار شده‌اند! به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری هنرمندانی که در تار عنکبوت جشنواره‌ها گرفتار شده‌اند!  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، فرهنگستان هنر در پی تحسین فیلم «عنکبوت مقدس» در جشنواره کن، یادداشتی منتشر کرد. متن یادداشت به شرح زیر […]

هنرمندانی که در تار عنکبوت جشنواره‌ها گرفتار شده‌اند!

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری هنرمندانی که در تار عنکبوت جشنواره‌ها گرفتار شده‌اند!  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی فرهنگستان هنر، فرهنگستان هنر در پی تحسین فیلم «عنکبوت مقدس» در جشنواره کن، یادداشتی منتشر کرد.
متن یادداشت به شرح زیر است:
«به نام خدای هنر
فیلم «عنکبوت مقدس»، که به گفته کارگردان فیلم، الهام‌گرفته از حادثه‌ای تاریخی است، سبب رنجش خاطر مردم و هنرمندان مؤمن ایران اسلامی شده است. این فیلم حادثه‌ای نادر، تلخ و عبرت‌آمیز را به‌مثابه نگرش و حتی باوری کلان و حاکم بر جامعه به تصویر می‌کشد؛ در صورتی که تعمیم دادن کنش شخصی و فردی به یک ملت و جامعه، به‌خصوص ملت ایران و جامعه شیعی، کاری بس غیرحرفه‌ای و ناجوانمردانه تلقی، و موجب شکل‌گیری دوگانه هنر و باور می‌شود.
ناگفته پیداست آنانی‌که می‌کوشند تا هنر را در مقابل باورها و ایمان مردم قرار دهند، بیش و پیش از هر چیزی، به هنر و هنرمند آسیب می‌زنند.
برخی از جشنواره‌های خارجی به خانه‌های عنکبوتی تبدیل شده‌اند که هنرمندانی چند را در تارهای ظریف و زرین خود گرفتار کرده‌اند. آن‌ها خودپسندانه تنوع فرهنگی، به‌خصوص فرهنگ‌های معنوی را باور ندارند و همه‌چیز را با ذهنیت سیاست‌زده خود بازخوانی می‌کنند و می‌پذیرند و این حق را برای خود قائل‌اند تا به دلیل متفاوت‌بودن، باورها و فرهنگ‌های دیگر را تخطئه و حتی تحقیر کنند.» امیدوارم براتون خبر   هنرمندانی که در تار عنکبوت جشنواره‌ها گرفتار شده‌اند! براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-31 22:08:49