هشتمین مسابقه عکس سینمای ایران به دبیری حسن هندی برگزار می‌شود به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری هشتمین مسابقه عکس سینمای ایران به دبیری حسن هندی برگزار می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی رویداد، به انتخاب شورای سیاست گذاری هشتمین دوره مسابقه و جشن عکاسان سینمای ایران، حسن […]

هشتمین مسابقه عکس سینمای ایران به دبیری حسن هندی برگزار می‌شود

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری هشتمین مسابقه عکس سینمای ایران به دبیری حسن هندی برگزار می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی رویداد، به انتخاب شورای سیاست گذاری هشتمین دوره مسابقه و جشن عکاسان سینمای ایران، حسن هندی به عنوان دبیر این دوره انتخاب و فراخوان این رویداد منتشر شد.
هندی که به عنوان عضو هیات مدیره و دبیر انجمن عکاسان سینمای ایران مسئولیت دارد بیش از ۱۵ سال در حرفه عکاسی سینما مشغول به فعالیت است.
در فراخوان هشتمین دوره مسابقه و جشن عکاسان سینمای ایران آمده است: «بعد از گذشت دو سال از برگزاری غیرحضوری مسابقه و جشن عکاسان سینمای ایران، امسال به استقبال هشتمین دوره برگزاری این رویداد هنری می‌رویم. طی دو سال گذشته شیوع بیماری کرونا ما را بر آن داشت، تا به رسم سالیانه انجمن عکاسان سینما ارزیابی عکس‌هایی که ماحصل زحمات یک ساله عکاسان سینما است را متوقف نکنیم و بدون برگزاری مراسم، معرفی عکاس سال سینما را تنها از طریق داوری آثار اعلام کنیم و امسال به هشتمین دوره برگزاری این رویداد هنری قدم می‌گذاریم. دوره‌ای که به زعم ما می‌توان به عکاسی فیلم نگاه دوباره ای داشت.
۱- شرکت در هشتمین مسابقه عکس سینمای ایران برای تمامی اعضای انجمن صنفی عکاسان سینمای ایران امکان پذیراست.
۲-آثارارسالی می‌بایست از فیلم‌های سینمایی و سریال‌های شبکه نمایش خانگی تولید یا اکران شده در فاصله زمانی ۱فروردین۱۴۰۰ تا پایان اسفند۱۴۰۱ باشند . آثاری که در دوره‌های قبل ارسال شده باشند، پذیرفته نخواهد شد.
۳- آثار ارسالی می‌بایست به صورت مجموعه عکس در دو بخش فیلم سینمایی و نمایش خانگی به‌صورت پنج عکس صحنه و سه عکس پشت صحنه باشد. امسال در این دو بخش به صورت مجزا تندیس شایستگی جشن اهدا خواد شد.
تبصره: هر عکاس می‌تواند با هرتعداد مجموعه عکس درمسابقه شرکت نماید. الویت بندی عکس‌ها و مجموعه‌ها به عهده صاحبان آثار بوده و می‌بایست حتماً توسط ایشان مشخص شود.حداقل رزولوشن فایل‌ها.
-مجموعه عکس‌ها با فرمت JPG با حداقل رزولوشن ۶ مگا پیکسل و ۳۰۰ دی پی آی باشند. مجموعه‌ها بصورت جداگانه با ذکر مشخصات عکاس و فیلم بر روی لوح فشرده تحویل گرفته خواهد شد. نیازی به چاپ عکس‌ها نیست.
۴- امسال درکنار برگزاری بخش اصلی، بخش جنبی نمایشگاه با عنوان «سینما در مترو» تعریف شده است و تمام اعضای انجمن عکاسان سینما می‌توانند عکس فیلم‌هایی که در لوکیشن مترو ثبت شده را در این بخش شرکت دهند. این عکس‌ها بدون رعایت تاریخ تولید و اکران شامل عکس‌های صحنه و پشت صحنه فیلم‌ها، شبکه نمایش خانگی و سریال است و تعداد آثارارسالی به این بخش هم محدودیت ندارد. به سه عکاس برتر در این بخش جایزه تعلق خواهد گرفت.
۵- شرکت کنندگان با ارسال آثار خود اعلام می‌دارند که عکس‌های ارسالی متعلق به ایشان بوده و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امربه عهده فرستنده آثاراست و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست. اما در صورت وقوع چنین امری، هرگونه عنوان، جایزه و امتیازی که به ارسال کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.
۶- ازآنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می‌گیرد، لذا فیلمهایی که دارای چند عکاس است، با یکدیگر توافق کرده فقط یک نفر را بعنوان عکاس آن فیلم انتخاب نمایند. درنهایت ازهر فیلم فقط یک عکاس مجاز به ارسال عکس‌های آن فیلم است.
۷- حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی وانتشاراتی و چاپ کتاب با رعایت حقوق معنوی برای عکاس محفوظ است.
۸- فایل‌های دریافتی که فاقد فرم تکمیل شده شرکت درهشتمین مسابقه عکس سینمای ایران باشند، پذیرفته نخواهند شد.
۹- شرکت کنندگان می‌بایست اطلاعات هر مجموعه شامل خلاصه داستان فیلم و سریال (در حد دو سطر) سال ساخت، تهیه کننده ،کارگردان، بازیگران اصلی، فیلمبردار، طراح صحنه و لباس و طراح چهره پردازی را در فرم مربوط به ثبت نام ذکر نمایند.
۱۰- ارسال آثار به منزله پذیرش همه مقررات مسابقه بوده و تصمیم گیری درخصوص موارد پیش بینی نشده به عهده برگزارکننده و مورد قبول شرکت‌کننده است.
۱۱- مهلت ارسال آثار: از روز سه شنبه ۱۶ خرداد ماه تا روز پنجشنبه ۸ تیر ماه است و این زمان غیرقابل تمدید خواهد بود.
دریافت آثار: همانگونه که ذکر شد، آثار بر روی لوح فشرده با مشخصات ذکر شده، به همراه فرم تکمیل شده شرکت در هشتمین مسابقه عکس سینمای ایران، درون پاکت در بسته که نام شرکت کننده بر روی آن نوشته شده، تحویل میز کانتر اطلاعات ساختمان شماره یک خانه سینما به آدرس خیابان بهار خیابان سمنان شماره ۲۹ شود.» امیدوارم براتون خبر   هشتمین مسابقه عکس سینمای ایران به دبیری حسن هندی برگزار می‌شود براتون مفید بوده باشه

 
2023-06-06 13:55:58