هزینه کرد ۱۰۰۰ میلیاردی بیمه سلامت برای مددجویان بهزیستی به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، مهدی رضایی، در خصوص اینکه چه خدماتی در بیمه سلامت شامل جامعه معلولان می‌شود، گفت: در بیمه سلامت علاوه بر خدمات در سطح بیمه پایه ۲ خدمت ویژه در ۲ سال اخیر برای […]

هزینه کرد ۱۰۰۰ میلیاردی بیمه سلامت برای مددجویان بهزیستی

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، مهدی رضایی، در خصوص اینکه چه خدماتی در بیمه سلامت شامل جامعه معلولان می‌شود، گفت: در بیمه سلامت علاوه بر خدمات در سطح بیمه پایه ۲ خدمت ویژه در ۲ سال اخیر برای معلولان در نظر گرفته شده است. این خدمات ویژه شامل نشاندار شدن بیش از ۷۲۰ هزار نفر از توانخواهان سازمان بهزیستی بوده که طی تفاهم نامه با این سازمان منعقد شده بود.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران افزود: این افراد دارای نشان در ۵۹ کد خدمتی در حوزه توانبخشی علاوه بر مراکز دولتی در مراکز با مالکیت‌های غیر دولتی نیز از این خدمات بهره مند شده و از پوشش بیمه‌ای ۷۰ درصدی برخوردار شوند.
وی تصریح کرد: در بسته بیماران صعب العلاج و خاص مانند بیماران ام اس، اوتیسم، بال پروانه‌ای، آسیب نخاعی، بیماران دچار سرطان و ۵۱ بیمار ی دیگر پوشش بیمه‌ای برای بسته‌های توانبخشی برایشان در نظر گرفته شده است. این خدمات در بخش‌های دولتی با پوشش ۱۰۰ درصدی و در بخش‌هایی با مالکیت‌های غیر دولتی تا ۸۰ درصد این بسته‌ها با پوشش بیمه‌ای برقرار شده است. البته پیشنهاد شده که جامعه معلولان برای سایر نیازها از بیمه‌های مکمل استفاده کنند.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: بیمه سلامت به طور میانگین سالانه حدود یک همت برای جامعه تحت پوشش بهزیستی هزینه می‌کند که حدود ۵۰ میلیارد تومان آن اختصاصی تنها برای توانبخشی است. امیدوارم خبر  هزینه کرد ۱۰۰۰ میلیاردی بیمه سلامت برای مددجویان بهزیستی براتون مفید بوده باشه