نمایش مستند «یاشماق» در جشنواره فیلم بلگراد صربستان به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری نمایش مستند «یاشماق» در جشنواره فیلم بلگراد صربستان  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، مستند «یاشماق» به کارگردانی رضا غلامی مطلق تولید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و […]

نمایش مستند «یاشماق» در جشنواره فیلم بلگراد صربستان

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری نمایش مستند «یاشماق» در جشنواره فیلم بلگراد صربستان  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، مستند «یاشماق» به کارگردانی رضا غلامی مطلق تولید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی در بخش مسابقه اصلی جشنواره فیلم بلگراد صربستان حضور خواهد داشت.
این مستند درباره صاحب جمال است که طبق یک رسم قدیمی با مردی ازدواج کرده است به اجبار ناچار به طلاق شده و فرزندش را به زور از او گرفته‌اند. او، یک فعال اجتماعی است و سعی دارد با اجرای یک نمایش صدای دختران طایفه‌اش باشد.
جشنواره فیلم بلگراد، جشنواره‌ای سالانه است که از سال ۱۹۷۱ در اواسط تابستان در بلگراد برگزار می‌شود. رضا غلامی‌مطلق کارگردانی فیلم‌های «یعقوب فرزند جرگلان»، «مردها برابرترند»، «بخشی» و «قارشلق» و… را در کارنامه دارد.
مستند نیمه‌بلند «یاشماق» سال گذشته در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» به نمایش در آمد. امیدوارم براتون خبر   نمایش مستند «یاشماق» در جشنواره فیلم بلگراد صربستان براتون مفید بوده باشه

 
2023-07-05 17:55:38