نمایش مستند «دورنمایی از عباس کیارستمی» در جایزه «عکس ۵» به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری نمایش مستند «دورنمایی از عباس کیارستمی» در جایزه «عکس ۵»  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی جشنواره، مهدی شادی زاده مستندساز و دبیر جشنواره بین المللی جایزه «عکس ۵» گفت: مانند هر سال […]

نمایش مستند «دورنمایی از عباس کیارستمی» در جایزه «عکس ۵»

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری نمایش مستند «دورنمایی از عباس کیارستمی» در جایزه «عکس ۵»  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی جشنواره، مهدی شادی زاده مستندساز و دبیر جشنواره بین المللی جایزه «عکس ۵» گفت: مانند هر سال قرار است مستندی از عباس کیارستمی در افتتاحیه جشنواره و بزرگداشت این کارگردان نمایش داده شود که مستند چهارمین دوره «دورنمایی از عباس کیارستمی» است.
این مستندساز در ادامه بیان کرد: این مستند هشت سال پیش ساخته شده است و یکی از سکانس‌های فیلم «همراه با باد» از ساخته‌های خودم بود که در این مستند شادهاریکا راستین فیلمنامه نویس و منتقد سینما درباره عباس کیارستمی صحبت می‌کند.
دبیر جشنواره بین المللی جایزه «عکس ۵» تاکید کرد: عباس کیارستمی کلاس‌های آموزشی خود را در فضای باز و روی زمین برگزار می‌کرد و همیشه هم سطح با شاگردان خود می‌نشست که این نوع آموزش واقعاً متفاوت بود و حتی بعد از فوت این کارگردان بزرگ کشورهای دیگر از این نوع آموزش الهام گرفتند و در چند سال اخیر در همه جای دنیا رواج پیدا کرده است.
وی افزود: در نتیجه در این مستند شادهاریکا راستین که در سال‌های پایانی زندگی عباس کیارستمی خیلی به ایشان نزدیک بود درباره این شیوه آموزشی صحبت می‌کند. همچنین این مستند چون با فضای فیلم «همراه با باد» همخوانی نداشت آن را جدا کردیم در نتیجه تصمیم گرفتیم امسال این وجه عباس کیارستمی در بزرگداشت این کارگردان نمایش داده شود.
این مستندساز در پایان گفت: این مستند چون کاملاً در طبیعت ساخته شده به همین دلیل عنوان دورنما برای آن انتخاب شده و قرار است یکم تیر ماه سال جاری همزمان با بزرگداشت عباس کیارستمی در سینما تک موزه هنرهای معاصر نمایش داده می‌شود.
عوامل این جشنواره عبارتند از مهدی شادی زاده دبیر جشنواره و شورای سیاست گذاری، علیرضا شادی زاده شورای سیاست گذاری، لیلی گلستان شورای سیاست گذاری، لیلی خسرو پناه مشاور هنری، غزاله سعادتی مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه. امیدوارم براتون خبر   نمایش مستند «دورنمایی از عباس کیارستمی» در جایزه «عکس ۵» براتون مفید بوده باشه

 
2023-06-10 17:55:50