نمایش فیلمی درباره فلینی با حضور فریدون جیرانی به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری نمایش فیلمی درباره فلینی با حضور فریدون جیرانی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی «هنر و تجربه، روز شنبه ۲۱ مرداد در اولین روز رویداد «سینما، پرتره» مستند «فلینی هرگز پایان نمی‌یابد» به […]

نمایش فیلمی درباره فلینی با حضور فریدون جیرانی

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری نمایش فیلمی درباره فلینی با حضور فریدون جیرانی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی «هنر و تجربه، روز شنبه ۲۱ مرداد در اولین روز رویداد «سینما، پرتره» مستند «فلینی هرگز پایان نمی‌یابد» به کارگردانی یوجینو کاپوچو از ساعت ۱۹ در پردیس سینمایی ملت به نمایش در می‌آید.
پس از نمایش فیلم با حضور فریدون جیرانی و امیر قادری نشست تحلیلی درباره این مستند و همچنین سینمایی فدریکو فلینی برگزار می‌شود.
حضور در این مراسم آزاد و رایگان است.
کاپوچو در این مستند، آشنایی‌اش با فلینی در جوانی را بازسازی می‌کند و اینکه چطور بعدتر، پس از اتمام تحصیلاتش در مرکز فیلمبرداری تجربی، با یکدیگر در صحنه‌فیلم «جینجر و فرد» همکاری کردند. این فیلم جشنواره فیلم ونیز، ۲۰۱۹، جایزه کلاسیک ونیز برای بهترین مستند درباره‌ی سینما را به دست آورد.
این رویداد با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، جشنواره سینما حقیقت، پردیس سینمایی ملت، سایت کافه سینما برگزار می‌شود. امیدوارم براتون خبر   نمایش فیلمی درباره فلینی با حضور فریدون جیرانی براتون مفید بوده باشه

 
2023-08-11 17:55:49