نقشه مشکلات تغذیه کشور تبیین می‌شود به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا، احمد اسماعیل زاده ظهر سه‌شنبه در سفر به اصفهان در جمع اخباران اظهار داشت: دفتر بهبود وضعیت تغذیه جامعه برای تمام گروه‌های سنی از جمله کودکان، نوزادان، نوجوانان، میانسالان، سالمندان، زنان باردار و شیرده برنامه دارند. […]

نقشه مشکلات تغذیه کشور تبیین می‌شود

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش اخبار هاریکا، احمد اسماعیل زاده ظهر سه‌شنبه در سفر به اصفهان در جمع اخباران اظهار داشت: دفتر بهبود وضعیت تغذیه جامعه برای تمام گروه‌های سنی از جمله کودکان، نوزادان، نوجوانان، میانسالان، سالمندان، زنان باردار و شیرده برنامه دارند.
وی از اجرای رایگان برنامه مکمل یاری در تمام مراکز بهداشتی خبرداد و افزود: برنامه تغذیه تکمیلی با شیر مادر و پایش رشد از سال‌های گذشته در حال اجرا است.
مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت ادامه داد: در گروه سنی کودکان بالای ۲ سال، آموزش‌های تغذیه، غربالگری از نظر سو تغذیه، چاقی و اضافه وزن و انجام مشاوره توسط کارشناسان تغذیه انجام می‌شود.
وی گفت: در کودکان و نوجوانان در مدارس اجرای برنامه مکمل یاری، غربالگری و آموزش تغذیه و برنامه بوفه مدارس یا پایگاه تغذیه سالم به اجرا گذاشته شد.
اسماعیل زاده خاطرنشان کرد: برای میانسالان سالم عمده تمرکز ما بر روی آموزش تغذیه هست و میانسالانی که عامل خطر دارند همچون چاقی و دیابت، پرفشاری خون توسط کارشناسان تغذیه آموزش‌های رایگان خواهند دید.
وی از اجرای برنامه حمایتی برای کودکان زیر پنج سال که مبتلا به سو تغذیه هستند خبر داد و تصریح کرد: همچنین برای زنان باردار و شیرده که وزن گیری خوبی ندارند و سالمندان برنامه مکمل یاری به اجرا گذاشته می‌شود.
اسماعیل زاده با بیان اینکه از اجرای کامل برخی از برنامه‌ها خبر داد و گفت: برخی از برنامه‌ها نیز همچون برنامه بوفه غذایی مدارس به دلیل عدم نظارت دقیق و نبود نیروی انسانی کافی به خوبی اجرا نمی‌شود.
وی کاهش مقدار نمک در نان را از ۱۰ سال گذشته و اجرای نان کامل و سبوس دار را که استان اصفهان از استان‌های پیشرو است و اجرای طرح غنی سازی آرد با اسید فولیک و آهن را از برنامه‌های دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت خواند و افزود: برنامه غنی سازی آرد با ویتامین D به صورت پایلوت در یکی از استان‌های کشور اجرایی خواهد شد.
وی گفت: تبیین نقشه مشکلات تغذیه کشور و کاهش میزان قند موجود در نوشیدنی‌ها (شیرکاکائو، آبمیوه‌های صنعتی و نوشابه) با تعامل سازمان غذا و دارو و ادغام برنامه مراقبت غذا و تغذیه در سطح شبکه‌های بهداشتی و نیز تدوین پایش ملی وضعیت تغذیه کشور از برنامه‌های در دستور کار است. امیدوارم خبر  نقشه مشکلات تغذیه کشور تبیین می‌شود براتون مفید بوده باشه