نظریه های توطئه درباره عکس روی مریخ نقش بر آب شد به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  نظریه های توطئه درباره عکس روی مریخ نقش بر آب شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اسکای نیوز، هفته گذشته تصویری نه چندان واضح از مریخ منتشر شد که نشان دهنده یک شکاف مستطیلی […]

نظریه های توطئه درباره عکس روی مریخ نقش بر آب شد

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  نظریه های توطئه درباره عکس روی مریخ نقش بر آب شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اسکای نیوز، هفته گذشته تصویری نه چندان واضح از مریخ منتشر شد که نشان دهنده یک شکاف مستطیلی شکل در صخره های این سیاره بود. با انتشار این عکس که توسط کاوشگر کنجکاوی ثبت شده بود، نظریه های توطئه مختلفی در این باره شایع شد و حتی طبق یکی از آنها این امر نشانی از حیات فرازمینی روی سیاره سرخ بود.
اما به گفته محققان یک توضیح ساده درباره تصویر «در» در مریخ با اندکی دقت در آن مشخص می شود. پروفسور سانجیو گوپتا در امپریال کالج لندن در این باره می گوید: این تصویر نشان دهنده یک ویژگی است که در نتیجه فرایندهای معمول زمین شناختی ایجاد شده است.
شکافی عمیق یا شیاری داخل «در» مشخص است که نشان دهنده شکافی در صخره است. این امر روی مریخ و زمین اتفاق می افتد و احتمالا طی چندصد میلیون سال شکل گرفته است.
گوپتا در این باره می گوید: این ترک در حقیقت یک شکاف است و نمونه های مشابه زیادی در مریخ و زمین وجود دارد. برای ایجاد این شکافها نیازی به وقوع زلزله در مریخ نیست. هیچ نکته عجیبی در این تصویر وجود ندارد. آنچه دیده می شود در نتیجه فرایندهای معمول زمین شناسی به وجود آمده است.
البته باید پرسپکتیو را نیز در نظر گرفت. ناسا اعلام کرده این شکاف در ظاهر شبیه یک در کامل به نظر می رسد زیرا درجه بزرگنمایی آن بسیار زیاد است. به گفته سخنگوی این سازمان، شکاف مذکور در حقیقت شیاری کوچک در صخره است.
به گفته تیم محققان این شکاف به اندازه ۳۰تا۴۵ سانتیمتر است. شکاف های خطی زیادی در این برجستگی وجود دارد و مکانی که در عکس دیده می شود در حقیقت محل تقاطع چند شکاف خطی است. امیدوارم براتون خبر   نظریه های توطئه درباره عکس روی مریخ نقش بر آب شد براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-17 11:27:02