میزبانی مراکز استان‌ها از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری میزبانی مراکز استان‌ها از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا»  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا؛ محمدرضا سوقندی مدیرکل حقوقی، مجلس و استان‌های سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی […]

میزبانی مراکز استان‌ها از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا»

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری میزبانی مراکز استان‌ها از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا»  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ستاد خبری نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا؛ محمدرضا سوقندی مدیرکل حقوقی، مجلس و استان‌های سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا گفت: با عنایت به مصوبات شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم حوا مراکز استان‌های کشور آمادگی خود را برای نمایش فیلم‌های این رویداد در سینماها و سالن‌های منتخب اعلام کرده‌اند.
وی به تدارک برنامه‌های جنبی برای این جشنواره در سطح استان‌ها پرداخت و افزود: همزمان با نمایش فیلم‌ها، نشست‌های تخصصی و همچنین برنامه‌های جنبی با موضوع خانواده، منزلت و جایگاه زن در خانواده و تجلیل از زنان موفق در عرصه‌های مختلف پیش‌بینی شده است.
مدیرکل حقوقی، مجلس و استان‌های سازمان سینمایی دوره اول جشنواره فیلم حوا را یک قدم جدی دانست و تاکید کرد: نخستین دوره این جشنواره آغاز عرضه تولیدات منتخب و توجه جدی به نقش‌آفرینی و تولیدات کیفی در دوره‌های بعدی است.
سوقندی با اشاره به اینکه بنیاد خانواده در فرهنگ اسلامی و ایرانی دارای غنای فرهنگی و هنری فاخر و ارزشمندی است، ادامه داد: تولیدات هنری بهترین و موثرترین بستر برای شناخت و معرفی آن در عرصه فرهنگ و اجتماع است لذا خانواده ایرانی به‌عنوان یک الگو، هویت فرهنگی را تجلی و سبک زندگی اسلامی-ایرانی را عینیت می‌بخشد.
نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم حوا به همت بنیاد بین‌المللی گوهرشاد و به دبیری مهدیه سادات محور ۱۶ تا ۲۳ تیر ماه سال جاری در سطح کشور و از ۲۰ تا ۲۳ در تهران برگزار خواهد شد. این رویداد محوریت موضوع زنان و خانواده را در دستور کار خود دارد و با همکاری مراکز و سازمان‌های فرهنگی مختلف فعالیت خود را دنبال می‌کند. امیدوارم براتون خبر   میزبانی مراکز استان‌ها از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم «حوا» براتون مفید بوده باشه

 
2023-06-29 13:56:35