مقابله با تهدیدکنندگان سلامت جامعه/کنترل اصالت کالاهای بهداشتی به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، محمود آل‌بویه گفت: حوزه آرایشی و بهداشتی از جمله حوزه‌هایی ست که با تمایل به ظهور و بروز بیرونی افراد جامعه ارتباط مستقیم دارد و به همین دلیل در تعطیلات و جشن‌ها و دید […]

مقابله با تهدیدکنندگان سلامت جامعه/کنترل اصالت کالاهای بهداشتی

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، محمود آل‌بویه گفت: حوزه آرایشی و بهداشتی از جمله حوزه‌هایی ست که با تمایل به ظهور و بروز بیرونی افراد جامعه ارتباط مستقیم دارد و به همین دلیل در تعطیلات و جشن‌ها و دید و بازدیدهایی مثل ایام نوروز این ظهور و بروز دو چندان می‌شود.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه در این حوزه اطلاع‌رسانی عمومی هشدارها، احتیاط مصرف‌ها و مسمویت‌های ناشی از مصرف شوینده‌ها، ضدعفونی کننده‌ها، سفیدکننده‌ها و نحوه رسیدگی و درمان آنها توسط معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌ها با بهره مندی از رسانه‌های جمعی به خصوص صدا و سیما و شبکه‌های استانی، فضای مجازی و ارسال پیامک‌های اختصاصی توسط دانشگاه است که به آن تاکید کرده ایم.
آل بویه گفت: تولید محتواهای آموزشی در خصوص کنترل اصالت فرآورده‌های سلامت و نحوه گزارش آن و پیگیری عدم انطباق‌ها توسط مصرف‌کنندگان از طریق درگاه‌های مختلف اطلاع رسانی و فرهنگ سازی با محوریت روابط عمومی سازمان از دیگر اقداماتی است که در دستور کار همیشگی ما بوده و طبیعتاً در ایام نوروز به مراتب بیشتر هم است.
مدیرکل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو همچنین از انجام بازرسی فنی و کنترل اصالت و در صورت لزوم نمونه‌برداری ویژه نوروز برای فرآورده‌هایی که در این ایام افزایش مصرف دارند، خبر داد و بر اقدامات سلبی برای مقابله با تهدید کنندگان سلامت جامعه تاکید کرد.
وی گفت: در راستای مقابله با تهدید کنندگان سلامت، پس از دریافت گزارش فوری عدم انطباق‌ها و شکایات، ویژه این ایام به اداره کل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی، این سازمان پس از اخذ نتیجه و جمع‌بندی، اقدام به اعلام عمومی آنها خواهد کرد. امیدوارم خبر  مقابله با تهدیدکنندگان سلامت جامعه/کنترل اصالت کالاهای بهداشتی براتون مفید بوده باشه