مشهد قطب پزشکی هسته‌ای و تولید رادیو دارو در کشور می‌شود به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  مشهد قطب پزشکی هسته‌ای و تولید رادیو دارو در کشور می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا، محمد اسلامی در مراسم امضا تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان انرژی اتمی و آستان قدس رضوی با بیان این‌که آستان قدس رضوی […]

مشهد قطب پزشکی هسته‌ای و تولید رادیو دارو در کشور می‌شود

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  مشهد قطب پزشکی هسته‌ای و تولید رادیو دارو در کشور می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا، محمد اسلامی در مراسم امضا تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان انرژی اتمی و آستان قدس رضوی با بیان این‌که آستان قدس رضوی در بخش سلامت و تولید دارو ظرفیت‌های خوبی در اختیار دارد، اظهار کرد: این نهاد همچنین فعالیت‌های ارزشمندی را در حوزه‌های صنعتی، تولیدی و فناوری‌های نوین انجام داده است.
رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به سند چشم‌انداز ۲۰ ساله جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: باتوجه به افق ۲۰ ساله کشور که امسال توسط رئیس جمهور در ۲۰ فروردین اعلام شد، پزشکی هسته‌ای توسعه داده خواهد شد.
وی افزود: در این راستا با توجه به تفاهم‌نامه مقدماتی منعقد شده با آستان قدس رضوی، منطقه شمال شرق کشور به یکی از قطب‌های پزشکی هسته‌ای و تولید رادیو دارو تبدیل خواهد شد.
تولید رادیو داروهای جدید با همکاری آستان قدس رضوی
مالک رحمتی، قائم مقام آستان قدس رضوی در مراسم امضا این تفاهم‌نامه اظهار کرد: از مطالبات جدی تولیت محترم، برنامه‌های تحولی و افزایش بهره وری در مجموعه آستان می‌باشد که این مهم از طریق استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان قابل انجام است که چند سالی است آستان در این زمینه ورود جدی دارد و سازمان انرژی اتمی نیز در عرصه دانشی، پیشرفت‌های خوبی را در کشاورزی، اکتشافات معدنی، دارویی و پزشکی هسته‌ای دارد. و با آغاز این همکاری از دانش موجود در این سازمان برای افزایش بهره وری همه مجموعه‌های مرتبط و رفع مشکلات مردم در حوزه پزشکی استفاده خواهد شد.
قائم مقام آستان قدس رضوی افزود: در زمینه پزشکی هسته‌ای وتولید رادیو دارو، و سایر داروهای خاص سرمایه‌گذاری‌های مطلوبی انجام شده که با توجه به نیاز کشور و توسعه گستره و عمق دانش فنی، نیازمند بروزرسانی آنها هستیم، تا علاوه‌بر ارتقا ظرفیت تولید، داروهای جدیدی نیز به چرخه تولید اضافه شود.
وی ادامه داد: همچنین در حوزه پزشکی هسته‌ای شاهد تحولی در سازمان انرژی اتمی هستیم که در این راستا اقداماتی برای خدمت‌رسانی به مردم درنظر گرفته شده است.
رحمتی، پایه‌گذاری کشاورزی دانش‌بنیان را نیز یکی از اقدامات ارزشمند این نهاد در سال‌های اخیر دانست و افزود: این مهم یکی از اولویت‌های اساسی آستان قدس رضوی را به خود اختصاص داده است. و امروزه در زمینه کاهش مصرف آب و افزایش بهره وری آن در مزارعه، اصلاح الگوی کشت و تولید بذرهای دانش پایه و ایجاد باغ‌های مکانیزه پسته و گردو کارهای خوبی انجام گرفته که با شروع این همکاری آغاز حرکت بزرگی است و امیدواریم با این تفاهنامه این توسعه‌ها سرعت رشد بیشتری را داشته باشند
قائم مقام آستان قدس رضوی ادامه داد: معتقدیم دانش و تجربه بسیار خوبی در سازمان انرژی اتمی نهفته است و امروز با امضا این تفاهم‌نامه، مشارکت جدیدی نیز برای بهبود محصولات کشاورزی و مقابله با آفت‌های مشکل زا با آخرین دانش و فن آوری روز شروع می‌شود. امیدوارم براتون خبر   مشهد قطب پزشکی هسته‌ای و تولید رادیو دارو در کشور می‌شود براتون مفید بوده باشه

 
2022-12-02 20:07:42