مشارکت ۱۰۰ هزار دانشمند جهان اسلام در شبکه جایزه مصطفی (ص) به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  مشارکت ۱۰۰ هزار دانشمند جهان اسلام در شبکه جایزه مصطفی (ص)  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ستاد ارتباطات و ترویج بنیاد مصطفی(ص) مهدی صفاری نیا، مدیر بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص)، در «گردهمایی خادم‌ […]

مشارکت ۱۰۰ هزار دانشمند جهان اسلام در شبکه جایزه مصطفی (ص)

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  مشارکت ۱۰۰ هزار دانشمند جهان اسلام در شبکه جایزه مصطفی (ص)  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ستاد ارتباطات و ترویج بنیاد مصطفی(ص) مهدی صفاری نیا، مدیر بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص)، در «گردهمایی خادم‌ المصطفی(ص)» اظهار کرد: طبق بررسی های انجام شده تعداد دانشمندان و پژوهشگرانی که حداقل یک مستند علمی را منتشر کردند، حدود ۷۰ میلیون نفر در جهان اعلام شده اند.
وی افزود: از این تعداد آنانی که سهم جهان اسلام را دارند و فعال هستند، بالغ بر ۳ میلیون نفر هستند که حدود ۴ درصد پژوهشگران جهان را تشکیل می دهند. این تعداد نفر، مخاطبان جایزه مصطفی(ص) در برنامه های ما هستند. باید بتوانیم به افق برنامه های خود برسیم و این تعداد را تحت پوشش قرار دهیم.
مدیرعامل بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) اظهار کرد: ۱۰۰ هزار دانشمند جهان اسلام در برنامه های بنیاد مشارکت دارند و در شبکه بنیاد هستند که این تعداد از ۹۰۰ مرکز علمی جهانی شناسایی شده اند.
وی افزود: این عملکرد برای یک مجموعه نوپا با فعالیت ۱۰ ساله است. امیدواریم این حرکت در یک فرایند مطلوب، جایزه را به یکی از جوایز اصلی در دنیا برساند.
صفاری نیا گفت: برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) مانند پروفسور جکی یینگ، پروفسور شکراللهی، پروفسور خادم الحسینی، پروفسور شاهین، پروفسور بهاروند، دکتر عبدالاحد و … تاثیرات خوبی در دنیا و جهان داشته اند که دانش آنان به مرحله تجاری سازی رسیده است.
مدیر بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) بیان کرد: این افراد ستارگانی بودند که نورشان دیده نمی شد اما اکنون جایزه مصطفی(ص) از بین ۱۰۰ هزار نفر آنان را شناسایی و در سطح دنیا معرفی کرده است.
وی ادامه داد: بجز جایزه مصطفی(ص) در حوزه دانش آموزی مسابقه دانش آموزی نور را داریم که ۲۰ هزار دانش آموز تحت پوشش این مسابقه است و این تعداد دانش آموز 9 هزار فیلم یک دقیقه ای علمی تولید کرده اند و سالانه این مسابقات برگزار می شود.
صفاری نیا افزود: در رقابت علمی کنز که مختص دانشمندان جوان است، حدود ۲ هزار نفر از سطح کشورهای اسلامی شرکت کرده اند. در برنامه استپ نیز بجز ایران کشورهای ترکیه، مالزی، عمان و پاکستان میزبان دانشمندان جهان اسلام بوده اند.
وی گفت: بنیاد این امکان را فراهم کرده که دانشمندان جوان، فرصت های مطالعاتی را در اختیار داشته باشند. تاکنون ۳ دانشگاه در پاکستان، ترکیه و ایران، فرصت تحقیقاتی برای دانشمندان تعریف کرده اند. امیدوارم براتون خبر   مشارکت ۱۰۰ هزار دانشمند جهان اسلام در شبکه جایزه مصطفی (ص) براتون مفید بوده باشه

 
2023-02-24 07:57:37