مستند شهید مطهری ساخته می‌شود/ بررسی تولد تا شهادت به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری مستند شهید مطهری ساخته می‌شود/ بررسی تولد تا شهادت  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، مستند زندگی شهید مطهری به تهیه‌کنندگی پرویز فارسیجانی (تولید مرکز گسترش سینمای […]

مستند شهید مطهری ساخته می‌شود/ بررسی تولد تا شهادت

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری مستند شهید مطهری ساخته می‌شود/ بررسی تولد تا شهادت  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، مستند زندگی شهید مطهری به تهیه‌کنندگی پرویز فارسیجانی (تولید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی) به بررسی شخصیت شهید مطهری از تولد تا شهادت می‌پردازد.
پرویز فارسیجانی درباره ساخت فیلم جدیدش گفت: در حال حاضر در مرحله پیش تولید و پژوهش هستیم و درباره شهید مطهری به شکل میدانی و نظری، اطلاعات جمع‌آوری می‌کنیم. همچنین آرشیو بنیاد شهید مطهری، نهادها، مراکز و اشخاصی را که با ایشان ارتباط داشته‌اند، بررسی می‌کنیم که بتوانیم اطلاعات جمع‌آوری کنیم. علاوه بر این امیدوارم بتوانیم مشارکت مالی از سوی تلویزیون یا نهادهای دیگر بگیریم تا بتوانیم سریال تلویزیونیِ زندگی شهید مطهری را هم در قالب ۸ تا ۱۰ قسمت تولید کنیم.
فارسیجانی همچنین با اشاره به اینکه اولین نمایش فیلم «شهید مطهری» در جشنواره «سینماحقیقت» خواهد بود، توضیح داد: اگر بتوانیم مشارکت مالی داشته باشیم، فیلم برای نمایش در هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت» آماده می‌شود. همچنین قصد داریم در این فیلم از تیم تولید و فنیِ حرفه‌ای استفاده کنیم، به دلیل اینکه شهید مطهری شخصیتی هستند که به گردن همه ما حق دارند و باید در اولین فیلم سینمایی که به ایشان می‌پردازد، به همه نکات توجه کنیم.»
تهیه‌کننده برنامه «گستره شریعت» در پاسخ به این پرسش که فیلم «شهید مطهری» برهه خاصی از زندگی این شخصیت را نشان می‌دهد یا خیر، گفت: ما در این فیلم به تولد تا زمان شهادت شهید مطهری می‌پردازیم و با شخصیت‌های متفاوت درباره ایشان گفتگو می‌کنیم. برخلاف کارهای دیگری که درباره شهید مطهری ساخته شده است، ما در این فیلم سعی می‌کنیم نگاهی جامع به زندگی استاد مطهری داشته باشیم و به شکل جذاب و بدون انجام فرم‌های کلیشه‌ای در حوزه مستندسازی که عمدتاً گفتگو محور هستند؛ تلاش می‌کنیم به شکل ترکیبی مستندمان گویای شناسایی و معرفیِ شهید مطهری به مخاطبان باشد. ضمن اینکه من نگاه بین‌الملل به این فیلم هم دارم که بتوانیم در آینده آن را به زبان‌های عربی، انگلیسی و … دوبله کنیم و در اختیار مخاطبان خارج از کشور قرار دهیم.
فارسیجانی در پایان درباره دلیل ساخت مستندی در مورد زندگی شهید مطهری توضیح داد: ما درگیر تهاجم فرهنگی هستیم و کاملاً در محاصره جنگ نرم از سوی دشمنان قرار داریم که به باورها و افکارمان که برای‌شان انقلاب کرده‌ایم، هجوم می‌آورند. این موضوع متأسفانه به اندازه‌ای گسترده شده که نسل‌های ما را دچار آسیب کرده، به همین دلیل یکی از استوانه‌های کلیدی برای مقابله با جنگ نرم، اندیشه‌های استاد مطهری است که متأسفانه در سال‌های اخیر نتوانستیم شخصیتی مثل شهید مطهری داشته باشیم. احساس می‌کنم با ساخت مستندی درباره زندگی شهید مطهری، بتوانم به اندازه خودم در زنده نگه داشتن راه ایشان سهمی داشته باشم.
مستند «شهید مطهری» تولید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی است. امیدوارم براتون خبر   مستند شهید مطهری ساخته می‌شود/ بررسی تولد تا شهادت براتون مفید بوده باشه

 
2023-08-09 13:56:40