مستند «استوار ساقی» ساخته شد/ قصه زندان‌بان مشهور زندان قزل‌قلعه به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری مستند «استوار ساقی» ساخته شد/ قصه زندان‌بان مشهور زندان قزل‌قلعه  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، میلاد محمدی درباره ساخت مستند جدیدش با نام «استوار ساقی» […]

مستند «استوار ساقی» ساخته شد/ قصه زندان‌بان مشهور زندان قزل‌قلعه

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری مستند «استوار ساقی» ساخته شد/ قصه زندان‌بان مشهور زندان قزل‌قلعه  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، میلاد محمدی درباره ساخت مستند جدیدش با نام «استوار ساقی» گفت: مستند جدیدم درباره زندان‌بان مشهور زندان قزل‌قلعه در دهه‌های چهل و پنجاه است. استوار خشن و سخت‌گیری که معاشرتش با زندانیان سیاسی در زندان قزل‌قلعه جلوه‌های متضادی از شخصیت او را به نمایش می‌گذارد. ایوب ساقی چهره تکرار شونده در روایت خاطرات زندانیان سیاسی پیش از انقلاب است. این مستند با استفاده از همین خاطرات به روایت شخصیت ساقی می‌پردازد.
محمدی ادامه داد: بررسی و دقیق شدن در زوایای پنهان و دور از چشم تاریخ معاصر مفاهیم مهمی را به ما می‌آموزد. گاهی آدم‌های معمولی با جلوه‌هایی کمرنگ در تاریخ حرف‌های بزرگی برای گفتن دارند و ایوب ساقی از این دست افراد است. تکرار نام ساقی در خاطرات افراد مختلف از طیف‌های متنوع سیاسی، توجه ما را برای تمرکز بر شخصیت او جلب کرد.
این کارگردان گفت: مستند «استوار ساقی» این روزها در مرحله پیش‌تولید قرار دارد و سرپرستی پژوهش آن را سوسن سیرجانی عهده‌دار است.
«نخست وزیر پنج روزه»، «کفش پاراز»، «روز کودتا» و «عشق شمعدانی‌ها» مستندهایی هستند که میلاد محمدی کارگردانی‌شان را برعهده داشته است.
«استوار ساقی» تولید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی است. امیدوارم براتون خبر   مستند «استوار ساقی» ساخته شد/ قصه زندان‌بان مشهور زندان قزل‌قلعه براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-25 16:58:04