مستندی متفاوت از فیلم‌هایی که تا امروز درباره روحانیون دیده‌اید به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری مستندی متفاوت از فیلم‌هایی که تا امروز درباره روحانیون دیده‌اید  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی «هنروتجربه»، مراسم اکران افتتاحیه مستند سینمایی «برای پس از مرگم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی عبدالرضا […]

مستندی متفاوت از فیلم‌هایی که تا امروز درباره روحانیون دیده‌اید

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری مستندی متفاوت از فیلم‌هایی که تا امروز درباره روحانیون دیده‌اید  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی «هنروتجربه»، مراسم اکران افتتاحیه مستند سینمایی «برای پس از مرگم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی عبدالرضا نعمت‌اللهی محصول مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی ۲۲ اسفندماه توسط گروه سینمایی «هنر و تجربه: در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.
در ابتدای این مراسم پیام ویدئویی عبدالرضا نعمت‌اللهی کارگردان فیلم که در خارج از کشور حضور دارد پخش شد.
در بخشی از این پیام نعمت‌اللهی ضمن تشکر از محمد حمیدی‌مقدم مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی که از ساخت این فیلم حمایت کرد گفت: از گروه «هنر و تجربه» نیز تشکر می‌کنم و بسیار قدردان این موقعیت هستم زیرا این مراسم، اکران و نمایش فیلم مستند بهترین اتفاقی است که می‌تواند برای یک اثر بیفتد.
وی ادامه داد: فیلم «برای پس از مرگم» پرونده‌ای است درباره علی صفائی‌حائری و شاید کمی متفاوت باشد با سایر فیلم‌هایی که درباره روحانیون ساخته شده است.
در این مراسم محمد حمیدی‌مقدم مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، عبدالحسین بدرلو معاون مستند این مرکز، علیرضا حسینی رئیس انجمن صنفی تهیه‌کنندگان مستند و عضو هیأت مدیره خانه سینما، مصطفی رزاق کریمی، سهیل کریمی جمعی از علاقمندان سینمای مستند، عوامل فیلم «برای پس از مرگم» و جمعی از شاگردان و علاقه مندان مرحوم صفایی حائری حضور داشتند.
مستند «برای پس از مرگم» به کارگردانی عبدالرضا نعمت‌اللهی فیلمی درباره روحانی اندیشمند و عارف صفایی حائری مشهور به عین صاد است.
در این فیلم چهره‌های مختلف فرهنگی و هنری همچون، محمدمهدی عسگرپور، منوچهر محمدی، نادر طالب‌زاده، علیرضا داوودنژاد، خسرو باقری، بیژن بیرنگ، عبدالمجید معادی‌خواه، منیره صفایی، فروغ احراری، محسن بغدادی و… حضور دارند.
این فیلم نامزد بهترین کارگردانی، بهترین تدوین، بهترین پژوهش در بخش ملی شانزدهمین دوره جشنواره «سینماحقیقت» و برنده جایزه ویژه شبکه مستند شده است.
مستند «برای پس از مرگم» از ۲۴ اسفند در گروه سینمایی هنر و تجربه و از طریق سایت هاشور به‌صورت آنلاین اکران خواهد شد. امیدوارم براتون خبر   مستندی متفاوت از فیلم‌هایی که تا امروز درباره روحانیون دیده‌اید براتون مفید بوده باشه

 
2023-03-16 00:56:06