مردم به دلیل مشکلات جدی جامعه کمتر به سینما می‌روند به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری مردم به دلیل مشکلات جدی جامعه کمتر به سینما می‌روند  محمدرضا مصباح تهیه‌کننده سینما در گفتگو باهاریکا خبر با توجه به شرایط فعلی سینما گفت: متأسفانه در حال حاضر شرایط خوبی در بخش‌ها و گروه‌های مختلف […]

مردم به دلیل مشکلات جدی جامعه کمتر به سینما می‌روند

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری مردم به دلیل مشکلات جدی جامعه کمتر به سینما می‌روند  محمدرضا مصباح تهیه‌کننده سینما در گفتگو باهاریکا خبر با توجه به شرایط فعلی سینما گفت: متأسفانه در حال حاضر شرایط خوبی در بخش‌ها و گروه‌های مختلف اجتماعی حاکم نیست و بی شک سینما نیز از این امر مستثنی نیست. این روزها شرایط زندگی و معیشت مردم دچار مشکل است و طبیعتاً سینما در سبد خانواده قرار ندارد و یا اگر هم قرار دارد از پایین‌ترین اولویت همراه است.
وی ادامه داد: نباید فراموش کرد که سینما یک سرگرمی است و وقتی که مردم جامعه با مشکلات جدی‌تری مواجه هستند، کمتر به سینما می‌روند. البته غیر از استثناهایی که وجود دارد و فیلم‌های کمدی که مورد استقبال قرار می‌گیرند، دیگر فیلم‌ها چندان وضعیت خوبی ندارند.
تهیه کننده فیلم «بی مادر» با اشاره به اینکه فیلم‌های اجتماعی با کمترین فروش در سینماها اکران می‌شود، تاکید کرد: فکر می‌کنم در شرایط فعلی باید کمی صبور باشیم تا از شرایطی که در آن قرار داریم عبور کنیم تا بتوانیم در یک فضای آرام‌تری قرار بگیریم. طبیعتاً زمانی که مردم به آرامش رسیده و شرایط روحی و معیشتی و اقتصادی آنها از این تلاطم خارج شود می‌توانیم امیدوار باشیم که برای سینما نیز اتفاق‌های خوبی رخ می‌دهد.
وی توضیح داد: تاکید می‌کنم در شرایط فعلی سینماگرها و سینماداران صبوری کنند تا کمی به فضای مناسبی دست پیدا کنیم. شاید در حال حاضر سرمایه‌گذاری در پروژه‌های سنگین سینمایی البته به غیر از پروژه‌های کمدی، چندان توجیه نداشته باشد و باید با یک تحلیل جامعه تجاری و اقتصادی فیلم ساخته شود.
مصباح گفت: به نظر می‌رسد در این مقطع با افول تولیدات سینمایی مواجه هستیم که البته امیدوارم هرچه سریع‌تر از این شرایط خارج شده و از این اوضاع بحرانی که گردن سینما را گرفته است رها شویم.
وی با اشاره به اینکه طبیعتاً در شرایط این چنین، اکران آثار طنز و کمدی با استقبال بیشتری همراه است، تاکید کرد: هرچند این نوع از فیلم‌ها با سلیقه من و امثال من نزدیک نباشد، اما تهیه کننده و کارگردانی که ریسک می‌کند و به سمت تولید آثاری می‌رود که حتی برای لحظات و دقایقی لبخند را روی لب مردم می‌آورد، کاملاً قابل تقدیر است.
این تهیه کننده ادامه داد: اما نباید فراموش کرد که افزایش چنین تولیداتی می‌تواند باعث تغییر ذائقه مخاطب شود و این مساله اجتناب ناپذیر است. در واقع زمانی که مخاطب به فیلم‌های طنز و کمدی عادت می‌کند و ممکن است دیگر با فیلم‌های اجتماعی و جدی تر ارتباط برقرار نکنند. کما اینکه چنین فضایی را در اوج کرونا نیز تجربه کردیم به گونه‌ای که مردم کمتر به سینما رفته و بیشتر از شبکه نمایش خانگی استقبال کردند و این عادت همچنان در آنها باقی مانده است.
مصباح در پایان گفت: امیدوارم شرایطی فراهم شود تا مخاطبان سینمای ایران افزایش پیدا کند و دوباره شاهد آن باشیم تا مردم جلوی در سینماها صف ببندند. امیدوارم براتون خبر   مردم به دلیل مشکلات جدی جامعه کمتر به سینما می‌روند براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-28 10:14:31