مردان بیشتر در معرض خطرات محیطی و شغلی قرار دارند به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، علیرضا اولیایی منش، به مناسبت هفته ملی سلامت مردان ایران، نوشت: مردان حدود نیمی از جمعیت کشور و نیروی مولد را در جامعه تشکیل می‌دهند. برخورداری از سلامت، حق همه انسان‌ها است […]

مردان بیشتر در معرض خطرات محیطی و شغلی قرار دارند

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، علیرضا اولیایی منش، به مناسبت هفته ملی سلامت مردان ایران، نوشت: مردان حدود نیمی از جمعیت کشور و نیروی مولد را در جامعه تشکیل می‌دهند.
برخورداری از سلامت، حق همه انسان‌ها است و توجه به سلامت مردان به عنوان سرپرست و محور اصلی خانواده یکی از اولویت‌های مهم بهداشتی است.
مردان نسبت به زنان در معرض فاکتورهای خطر محیطی و شغلی بیشتری هستند و عادات غلطی مانند مصرف سیگار، الکل، اعتیاد و همچنین استرس شغلی در آنها بیشتر است؛ ولی متأسفانه اغلب آقایان به دلیل مشغله زیاد کاری و یا عدم حساسیت نسبت به سلامت خود، کمتر از زنان برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز مراجعه می‌کنند.
هفته ملی سلامت مردان ایران امسال از ۲۴ تا ۳۰ خرداد با شعار “مردان سالم، ایران قدرتمند و جوان” با توجه ویژه بر ارتقای سواد سلامت مردان و نقش مؤثر آن در جوانی جمعیت و فرزندآوری، پیشگیری از ناباروری، سبک زندگی سالم بر مبنای آموزه‌های طب ایرانی و افزایش امید زندگی با پیشگیری از بیماری‌های شغلی، حوادث و سوانح جاده‌ای و شناسایی زودرس سرطان‌های شایع مردان برگزار می‌شود.
این هفته فرصت مناسبی برای اطلاع‌رسانی و حساس سازی گروه‌های مختلف جامعه در خصوص اولویت‌های سلامت مردان است. امیدوارم خبر  مردان بیشتر در معرض خطرات محیطی و شغلی قرار دارند براتون مفید بوده باشه