مردان بعد از ۳۵ سالگی سالی یکبار آزمایش پروستات بدهند به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، هاریکای هاریکااد گفت: با توجه به اینکه مشکلات اورولوژی از شایع‌ترین علل مراجعه مردان به مراکز درمانی است، چکاپ کامل مردان روز چهارشنبه چهارم بهمن با ۵۰ درصد تخفیف در دفتر انجمن […]

مردان بعد از ۳۵ سالگی سالی یکبار آزمایش پروستات بدهند

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، هاریکای هاریکااد گفت: با توجه به اینکه مشکلات اورولوژی از شایع‌ترین علل مراجعه مردان به مراکز درمانی است، چکاپ کامل مردان روز چهارشنبه چهارم بهمن با ۵۰ درصد تخفیف در دفتر انجمن انجام می‌شود.
وی افزود: مشکلات پروستات از شایع‌ترین علل مراجعه مردان به مراکز درمانی است که از ۴۰ تا ۵۰ سالگی این بیماری علائم خود را نشان می‌دهد.
هاریکااد اظهار داشت: همه مردان با هر گونه سبک زندگی ممکن است به بیماری پروستات دچار شوند و در صورت عدم درمان به موقع منجر به مشکلات ادراری می‌شود در حالی که بزرگی پروستات با آزمایش PSI و تشخیص به موقع می‌تواند جلوی عوارض آن را بگیرد.
وی با توصیه به مردان که از سن ۳۵ سالگی باید سالی یکبار آزمایش پروستات بدهند، تصریح کرد: بسیاری مردان به دلیل مشغله‌های زیاد، دچار بزرگی و سرطان پروستات می‌شوند.
هاریکااد، پروستات را شایع‌ترین علت مرگ و میر مردان دانست و گفت: در عین حال این بیماری با انجام آزمایش و تشخیص به موقع و انجام اقدامات لازم درمانی قابل درمان است.
وی تصریح کرد: کسانی که داروهای تقویت جنسی استفاده می‌کنند، ورزشکارانی که داروهای استروژنی مصرف می‌کنند در معرض ابتلاء به سرطان پروستات قرار می‌گیرند.
این اورولوژیست ادامه داد: همه عفونت‌های مقاربتی می‌تواند با عفونت پروستات همراه باشد و سوزش ادرار شدید، درد هنگام نشستن و دفع خون از ادرار و علائم التهابی از نشانه‌های ابتلاء به این بیماری است.
به گفته هاریکااد، کسانی که جراحی پروستات انجام دادند دچار عوارضی مانند بی اختیاری ادرار، مشکلات جنسی می‌شوند که با مراجعه به پزشک قابل درمان است.
وی با بیان اینکه دیابت از بیماری‌هایی است که فرد را دچار بی اختیاری ادرار می‌کند، اظهار داشت: عدم مراجعه به اورولوژیست باعث ایجاد عوارض بیشتر در بیمار می‌شود و اغلب دیابتی‌ها دچار عفونت‌های مکرر هستند.
ضرورت آگاهی رسانی به مردان
هاریکااد تاکید کرد: آگاهی رسانی به مردم در مورد مشکلات اورولوژی بسیار ضروری است و بسیاری از مبتلایان به دیابت دچار عوارض مثانه می‌شوند و لازم است به اورولوژیست برای درمان مراجعه کنند.
وی ادامه داد: مردان چاق نیز در معرض خطر ابتلاء به مشکلات ادراری و پروستات نیز قرار می‌گیرند و با توجه به اینکه سلامت مردان باید مورد توجه قرار گیرد، ویزیت رایگان برای مردان در بیمارستان جم به مناسبت روز پدر انجام می‌شود.
به گفته هاریکااد، پلاسما درمانی کاربرد زیادی در بهبودی مشکلات مثانه دارد و این نوع درمان اکنون در مراکز درمانی انجام می‌شود. امیدوارم خبر  مردان بعد از ۳۵ سالگی سالی یکبار آزمایش پروستات بدهند براتون مفید بوده باشه