مرجعیت جمهوری اسلامی در علم و فناوری مورد توجه رهبر انقلاب است به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  مرجعیت جمهوری اسلامی در علم و فناوری مورد توجه رهبر انقلاب است  به گزارشهاریکا خبر، روح اله دهقانی عصر جمعه در افتتاحیه پنجمین دوره جایزه مصطفی در اصفهان اظهار داشت: سیاست راهبردی توسعه علم در […]

مرجعیت جمهوری اسلامی در علم و فناوری مورد توجه رهبر انقلاب است

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  مرجعیت جمهوری اسلامی در علم و فناوری مورد توجه رهبر انقلاب است  به گزارشهاریکا خبر، روح اله دهقانی عصر جمعه در افتتاحیه پنجمین دوره جایزه مصطفی در اصفهان اظهار داشت: سیاست راهبردی توسعه علم در همه حوزه‌ها از مهم‌ترین ارکان مد نظر رهبر معظم انقلاب بوده و نتیجه تأکیدات حاصل آموزه‌های پیامبر اکرم (ص) ست.
وی افزود: مرجعیت جمهوری اسلامی در علم و فناوری مورد توجه رهبر انقلاب است که ایران برگزارکننده چنین برنامه‌های بزرگ و بین‌المللی از جنس جایزه مصطفی باشد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در این جایزه مصطفی به ۱۴ دانشمند برتر دنیا جایزه اعطا کرده و جایزه نوبل اسلامی است و ایران مبتکر آن است.
وی با بیان اینکه در پنجمین دوره جایزه مصطفی (ص) در سطح بین المللی ۲ هزار و ۳۱۶ دانشمند را در ۱۱۰ کشور دنیا شناسایی کردیم، گفت: از این افراد ۵ نفر به عنوان کسانی که در ایجاد و تولید علم نافذ و مفید برای بشریت تلاش کردند، به عنوان برگزیدگان این دوره جایزه بزرگ مصطفی (ص) انتخاب شدند.
دهقانی تعریف استاندارد جهانی علم را یکی از برنامه‌های بنیاد مصطفی (ص) دانست و افزود: این جایزه در شناسایی، نمایاندن و نشان دادن توان جمهوری اسلامی در توسعه علم و اتفاقات بزرگی که در آن می‌افتد ایفای نقش می‌کند.
وی با اشاره به اینکه با حضور دانشمندان کشورهای جهان در این رویداد، تصویر فاخر جمهوری اسلامی در تولید علم و حمایت از علم نافع بهتر نمایش داده می‌شود، تصریح کرد: با برگزاری رویداد جایزه مصطفی (ص) اتفاقات و ارتباطات بین المللی در حوزه علم و فناوری رقم می‌خورد و ارتباطات ارزشمندی که بین دانشمندان ما و جهان اسلام ایجاد می‌شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه جایزه مصطفی قطعاً زمینه بخش و ایجاد کننده فرصت‌های بعدی همکاری و توسعه اقتصاد دانش بنیان بین کشورهای اسلامی خواهد بود، اضافه کرد: انتظار این است که جایزه مصطفی که امروز در چند حوزه مشخص فعالیت می‌کند، بیشتر حمایت شود. امیدوارم براتون خبر   مرجعیت جمهوری اسلامی در علم و فناوری مورد توجه رهبر انقلاب است براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-30 00:05:39