مدرسه تابستانی بین‌المللی پژوهشگاه رویان برگزار می‌شود به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  مدرسه تابستانی بین‌المللی پژوهشگاه رویان برگزار می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از پژوهشگاه رویان، دکتر روح الله فتحی معاون آموزشی پژوهشگاه رویان، در نشست با معاونین آموزشی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان این مطلب گفت: […]

مدرسه تابستانی بین‌المللی پژوهشگاه رویان برگزار می‌شود

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  مدرسه تابستانی بین‌المللی پژوهشگاه رویان برگزار می‌شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از پژوهشگاه رویان، دکتر روح الله فتحی معاون آموزشی پژوهشگاه رویان، در نشست با معاونین آموزشی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان این مطلب گفت: چهاردهمین مدرسه تابستانی مردادماه جاری، به میزبانی جهاددانشگاهی اردبیل و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه‌های دیگر برگزار می‌شود.
دکتر روح الله فتحی موضوع چهاردهمین دوره مدرسه تابستانی بین‌المللی پژوهشگاه رویان را «کاربرد پزشکی بازساختی» عنوان کرد و افزود: این مدرسه تابستانی که امتیاز بازآموزی دارد برای دانشجویان، اساتید دانشگاه و متخصصین با رشته‌های مرتبط و با سخنرانی اساتید برجسته ملی و بین‌المللی طی سه روز به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شود.
معاون آموزش پژوهشگاه رویان به موضوعات اصلی چهاردهمین دوره مدرسه تابستانی اشاره کرد و ادامه داد: اصول پزشکی بازساختی، پزشکی بازساختی در بیماری‌های نورولوژیک، پزشکی بازساختی و ایمونوتراپی در سرطان، پزشکی بازساختی در بیماری‌های کبد و گوارش، پزشکی بازساختی در رویکردهای مهندسی ژنتیک، پزشکی بازساختی در بیماری‌های پوستی، پزشکی بازساختی در مهندسی بافت، شتابدهی ایده‌های دارای قابلیت تجاری‌سازی، روند تولید در بازار پزشکی بازساختی، موضوعات اصلی این مدرسه تابستانی است.
وی مدرسه بین‌المللی تابستانی را نخستین رویداد خارج از تهران با توجه به وجود پتانسیل‌های علمی و تمرکززدایی فعالیت‌ها از پایتخت عنوان کرد و خواستار همکاری فی مابین در پنل‌های علمی و پژوهش، استفاده از اساتید مطرح و بنام استان اردبیل، استفاده از فرصت حضور اساتید برای هم‌افزایی و تبادل اطلاعات به روز و برگزاری پنل‌های تخصصی در کنار این رویداد شد.
ایشان آموزش‌های دانش‌آموزی در کنار آموزش تخصصی را جزء برنامه‌های معاونت آموزشی عنوان کرد و گفت: مدرسه بین‌المللی تابستانی می‌تواند بهترین فرصت برای آموزش این قشر از جامعه باشد.
فتحی بر آموزش‌های ترویجی- فرهنگی در استان‌ها با کمک و همراهی انجمن‌های علمی و تخصصی دانشجویی تأکید کرد و گفت: در این راستا نیاز است از ظرفیت‌های انجمن‌های دانشجویی برای تغییر روند فعلی و ایجاد رونق علمی برای افزایش وزن فرهنگی آن استفاده کرد.
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل، هم در این نشست گفت: مدرسه تابستانی بین‌المللی پژوهشگاه رویان برای نخستین بار در استان اردبیل برگزار می‌شود و یک فرصت علمی برای استان به ویژه پزشکان، متخصصین و نخبگان است.
دکتر اوچی اردبیلی، این رویداد بین المللی را فرصت مناسب برای برگزاری پنل‌های علمی و پژوهشی با توجه به حضور اساتید مطرح در این مدت عنوان کرد و گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد علمی – پژوهشی به میزبانی جهاددانشگاهی اردبیل و با مشارکت دانشگاه‌های استان و مراکز علمی دیگر فراهم شده است و امیدواریم بتوانیم از این فرصت پیش آمده استفاده بهینه داشته باشیم.
در این دیدار قبادی، معاون آموزشی و دکتر رهبر، معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، نیز بر همکاری و همراهی در این برنامه اعلام آمادگی کردند.
گفتنی است رویداد چهاردهمین دوره مدرسه تابستانی پژوهشگاه رویان از ۲۳ لغایت ۲۵ مرداد ماه به میزبانی جهاددانشگاهی اردبیل و با همکاری دانشگاه‌های اردبیل در محل سالن شهید خودسیانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد. دبیر علمی این رویداد، دکتر مسعود وثوق و دبیر اجرایی آن خانم مهدیه هاشمی هستند. علاقمندان می‌توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات تکمیلی به سایت معاونت آموزشی پژوهشگاه رویان به آدرس www.royan-edu.ir مراجعه کنند. امیدوارم براتون خبر   مدرسه تابستانی بین‌المللی پژوهشگاه رویان برگزار می‌شود براتون مفید بوده باشه

 
2023-07-23 17:32:58