ماه خونین فردا در آسمان آمریکا پدیدار می شود به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  ماه خونین فردا در آسمان آمریکا پدیدار می شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از هرالد اسکاتلند، یکی از جالب ترین پدیده های فلکی در هفته جاری اتفاق می افتد که بسیاری از طرفداران رویدادهای فضایی به […]

ماه خونین فردا در آسمان آمریکا پدیدار می شود

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  ماه خونین فردا در آسمان آمریکا پدیدار می شود  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از هرالد اسکاتلند، یکی از جالب ترین پدیده های فلکی در هفته جاری اتفاق می افتد که بسیاری از طرفداران رویدادهای فضایی به آن لقب ماه خونین داده اند.
طی این پدیده که ماه به رنگ سرخ دیده می شود، ماه دقیقاً در راستای زمین و خورشید قرار می گیرد و خسوف کامل به وجود می آید. طی فرایند ماه گرفتگی، نور خورشید که به ماه برخورد می کند، ابتدا در اتمسفر زمین فیلتر می شود و در حالی که نور قرمز از آن عبور می کند، نور آبی پراکنده می شود.
طبق اطلاعات موجود این رویداد روز دوشنبه ۱۶ می در انگلیس قابل مشاهده است. ماه گرفتگی از ساعت ۲:۳۲ بامداد به وقت گرینوویچ آغاز می شود و حدود ۸۵ دقیقه طول می کشد.
به نوشته یورو نیوز البته همه ساکنان زمین قادر به مشاهده این رویداد نخواهند بود. ساکنان آمریکای جنوبی و بخش هایی از آمریکای شمالی قادر به رصد ماه گرفتگی کاه هستند.
از سوی دیگر ساکنان نیوزلند و اروپای شرقی نیز قادر به مشاهده ماه گرفتگی جزئی هستند. امیدوارم براتون خبر   ماه خونین فردا در آسمان آمریکا پدیدار می شود براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-15 15:27:06