ماجرای غصب اراضی مردم/ «املاک ملت» چه می‌شود؟ به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری ماجرای غصب اراضی مردم/ «املاک ملت» چه می‌شود؟  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی خانه مستند انقلاب اسلامی، مجموعه مستند «املاک ملت» با موضوع غصب املاک و اراضی مردم توسط پهلوی اول و دوم آماده […]

ماجرای غصب اراضی مردم/ «املاک ملت» چه می‌شود؟

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری ماجرای غصب اراضی مردم/ «املاک ملت» چه می‌شود؟  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی خانه مستند انقلاب اسلامی، مجموعه مستند «املاک ملت» با موضوع غصب املاک و اراضی مردم توسط پهلوی اول و دوم آماده نمایش شد و به‌زودی به روی آنتن می‌رود. این مستند که در استان‌های خوزستان، خراسان جنوبی، هرمزگان، گیلان و گلستان تصویربرداری شده، با ارائه اسناد و گفتگو با مردم محلی و کارشناسان به بررسی ابعاد مختلف این ماجرا پرداخته است.
از ویژگی‌های این مستند روایت عمومی و مردمی از ماجرای غصب مالکانه املاکشان توسط پهلوی است که بعضاً دست اول و خارج از قواعد روایت رسمی موجود از تاریخ بیان شده‌اند.
در این مجموعه مستند اشاره شده است که رضاخان (پهلوی اول) قبل از کودتا و به سلطنت رسیدن مالک هیچ زمین، ملک و دارایی چندانی نبوده اما بر اساس اسناد در زمان فرار از ایران در شهریور ۱۳۲۰، میلیون‌ها تومان در بانک و در حدود ۱۵ میلیارد متر مربع زمین را به شیوه غصب مالکانه در سراسر ایران تصاحب کرده است.
مجموعه مستند «املاک ملت» محصول خانه مستند انقلاب اسلامی به کارگردانی امیراطهر سهیلی و مهدی فلاحی ساخته شده، همچنین محمدصادق دهقانپور تدوین این مستند را برعهده داشته است. امیدوارم براتون خبر   ماجرای غصب اراضی مردم/ «املاک ملت» چه می‌شود؟ براتون مفید بوده باشه

 
2023-02-24 08:57:28