ماجرای انصراف غسالخانه‌ها از کار چه بود؟/ دعوت به «قطعه ۱۹» به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری ماجرای انصراف غسالخانه‌ها از کار چه بود؟/ دعوت به «قطعه ۱۹»  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، دومین برنامه «پاتوق رواق» باهدف هم‌اندیشی و هم‌افزایی میان مستندسازان و […]

ماجرای انصراف غسالخانه‌ها از کار چه بود؟/ دعوت به «قطعه ۱۹»

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری ماجرای انصراف غسالخانه‌ها از کار چه بود؟/ دعوت به «قطعه ۱۹»  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، دومین برنامه «پاتوق رواق» باهدف هم‌اندیشی و هم‌افزایی میان مستندسازان و علاقه‌مندان به سینمای مستند، یکشنبه این هفته ۹ هاریکا ماه به همت گروه مستند بنیاد فرهنگی روایت فتح در بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.
«قطعه ۱۹» روایتی از روزهای آغاز همه‌گیری کروناست، روزهایی که بعضی از غسال‌خانه‌های شهرهای کوچک به دلیل خطرهای احتمالی از غسل دادن فوت‌شدگان صرف‌نظر می‌کردند و بدین ترتیب درگذشتگان در ماه‌های ابتدایی به‌سختی دفن می‌شدند تا این‌که این ۲ طلبه جوان داوطلبانه برای انجام مناسک کفن‌ و دفن به غسالخانه‌ای در شهر نیشابور رفتند اما در این بین یکی از طلبه‌ها از اجساد می‌ترسید و همین مسئله او را با چالش مهمی روبرو کرد.
این اثر که محصول گروه مستند بنیاد فرهنگی روایت فتح است در جشنواره‌های مختلفی حضور داشته که حاصل آن کسب جایزه بهترین فیلم مستند از چهارمین جشنواره فیلم اشراق، کسب جایزه دوم بهترین مستند بخش ویژه کرونا از چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» و جایزه بهترین فیلم مستند با موضوع کرونا از پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند، است.
برنامه «پاتوق رواق» قرار است ضمن اکران فیلم‌های مستند مطرح و نقد آن، پاتوقی برای هم‌اندیشی و هم‌افزایی میان مستندسازان و علاقه‌مندان به سینمای مستند باشد.
علاقه‌مندان به این حوزه برای شرکت در این برنامه می‌توانند یکشنبه ۹ هاریکا ۱۴۰۲ ساعت ۱۶ به بنیاد فرهنگی روایت فتح واقع در میدان فردوسی، ابتدای خیابان شهید قرنی مراجعه کنند. امیدوارم براتون خبر   ماجرای انصراف غسالخانه‌ها از کار چه بود؟/ دعوت به «قطعه ۱۹» براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-30 14:06:54