فیلم کوتاه «صدا» به جشنواره کانادایی راه یافت/ جایزه از مجارستان به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فیلم کوتاه «صدا» به جشنواره کانادایی راه یافت/ جایزه از مجارستان  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم کوتاه «صدا» (voice) به نویسندگی و کارگردانی علی عبداللهی و تهیه‌کنندگی حامد قریب […]

فیلم کوتاه «صدا» به جشنواره کانادایی راه یافت/ جایزه از مجارستان

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فیلم کوتاه «صدا» به جشنواره کانادایی راه یافت/ جایزه از مجارستان  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم کوتاه «صدا» (voice) به نویسندگی و کارگردانی علی عبداللهی و تهیه‌کنندگی حامد قریب برنده جایزه بهترین کارگردانی از بیست‌ و پنجمین جشنواره جهانی فیلم «فالودی» مجارستان شد.
این جشنواره هر سال یک ارزش ویژه یا معضل اجتماعی را به عنوان مضمون جشنواره در دستور کار قرار می‌دهد و هدف آن، الهام بخشی در جهت خلق اثر و آغاز گفتمان اجتماعی درباره مضمون طرح شده است.
بیست‌ و پنجمین جشنواره جهانی فیلم «فالودی» مجارستان ۱۷ تا ۲۰ نوامبر برابر با ۲۶ تا ۲۹ آبان ۱۴۰۱ برگزار می شود که اکنون برگزیدگان بخش‌های مختلف آن اعلام شده است.
همچنین فیلم کوتاه «voice» در تازه‌ترین حضور جهانی خود به نهمین دوره از جشنواره فیلم Gbeck Future Film Festival کانادا راه یافت. جشنواره فیلم Gbeck بر نسل آینده تاکید بسیاری دارد و برای پشتیبانی از فیلمسازان جوان طراحی شده است. بنابراین از فیلم‌های اورجینالی که توسط فیلمسازان جوان در سراسر جهان ساخته شده است، حمایت می‌کند.
این جشنواره از تاریخ ۸ تا ۱۰ سپتامبر سال جاری برابر با ۱۷ تا ۱۹ شهریور در Prince Edward Island Canada برگزار می‌شود.
فیلم «voice» پیش از این نیز به هجدهمین دوره از جشنواره اتوپیای آمریکا، هفتمین دوره از جشنواره سانداسکرین ایتالیا، دهمین دوره از جشنواره ASFF AS ایتالیا و ششمین دوره از جشنواره لینک انگلستان راه پیدا کرده بود و پخش جهانی آن همچنان ادامه دارد.
این فیلم کوتاه، برشی از زندگی یک صدابردار سینما است که در حین رساندن مسافران، شب و روز را در یک ماشین و با شنیدن صداهایی که از زندگی عاشقانه خود ضبط کرده است، سپری می‌کند.
در خلاصه داستان این اثر آمده است: «هانا: اگه یه روز دلت برام تنگ شه چیکار می‌کنی؟ ابی: صدات رو گوش می‌دم …»
ابراهیم عزیزی، هانا کامکار، خلیل ظروف‌چیان بازیگرانی هستند که در این اثر به ایفای نقش پرداختند.
عوامل این فیلم عبارتند از حامد قریب تهیه‌کننده، شاهین طوفان مدیر فیلمبرداری، علی گورانی تدوین، محسن نانکلی صدابردار، حسین قورچیان صداگذار، امید روشن‌بین موسیقی، فربد جلالی اصلاح رنگ، محمد حسین قانع جلوه‌های ویژه، میثم اسلامی مترجم، هادی میثمی نوازنده ویلن‌سل، ناهید رضایی منشی صحنه، محمدرضا امینی، حمزه نصیری، محمد جواد کبیری گروه فیلمبرداری، علیرضا خضرایی عکاس، شادان کمیلی گریم، کیان عزیزیان تدارکات، سهراب تیموریان سینه‌موبیل، سعید موسوی ساخت عروسک و پخش بین‌الملل: سولماز اعتماد. امیدوارم براتون خبر   فیلم کوتاه «صدا» به جشنواره کانادایی راه یافت/ جایزه از مجارستان براتون مفید بوده باشه

 
۲۰۲۳-۰۶-۱۹ ۱۳:۵۶:۳۶