فیلم «موقعیت مهدی» ترجمان هنری اندیشه های رهبر انقلاب است به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فیلم «موقعیت مهدی» ترجمان هنری اندیشه های رهبر انقلاب است  محمدهادی ایمانیه که به همراه همکاران خویش در سینما سعدی شیراز حضور یافته بود با اشاره به اهمیت نقش شهید و فرهنگ شهادت اظهار داشت: فیلم […]

فیلم «موقعیت مهدی» ترجمان هنری اندیشه های رهبر انقلاب است

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فیلم «موقعیت مهدی» ترجمان هنری اندیشه های رهبر انقلاب است  محمدهادی ایمانیه که به همراه همکاران خویش در سینما سعدی شیراز حضور یافته بود با اشاره به اهمیت نقش شهید و فرهنگ شهادت اظهار داشت: فیلم موقعیت مهدی ترجمان هنری اندیشه های رهبری در باب اهمیت هنر است.

استاندار فارس در تشریح این نکته تصریح کرد: یکی از نمونه‌های بارز تاکیدات موکد و مکرر مقام معظم رهبری پیرامون تاثیر هنر در پیشبرد مسایل کشور همین فیلم موقعیت مهدی است.
وی با اشاره به ویژگی های تاریخی عصر انقلاب اسلامی گفت: اهمیت این کار زمانی بیشتر می شود که بدانیم بخشی از مخاطبان این اثر به صورت ویژه نسل جوان و نوجوان ما هستند که دفاع مقدس را از نزدیک ندیده اند.
ایمانیه افزود: این نکته که نسل جوان و نوجوان ما که دفاع مقدس را از نزدیک ندیده اند. پای این صحنه ها که انسانی حاضر می شود تاآخرین قطره خونش را برای دین و اعتقاداتش کنار بگذارد می نشینند فی نفسه ارزشمند است.
وی ادامه داد: موقعیت مهدی برای من در واقع یادآور همان فرمایش است که پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم) پیرامون نگه داشتن جان فرمودند چرا که نگاه داشتن جان به همین شکل است که در این فیلم دیدیم.
استاندار فارس با ذکر پرسشی تصریح کرد: آنکه زندگی اش را به خوشگذرانی می گذراند و فقط ادعا می کند که دوستدار کشورش است کجا و اینجور موقعیت هایی که برای انسان ها پیش می آید و خودشان را فدای کشور، دین و اعتقاداتشان می کنند کجا؟!
وی با اشاره به مکتب حضرت سیدالشهداء امام حسین علیه السلام گفت: به عبارت دیگر موقعیت مهدی یادآور این شعار از اندیشه امام سوم علیه السلام است که ان الحیات عقیده و الجهاد یعنی به درستی که حیات واقعی این است که انسان عقیده ای داشته باشد و تا پای جانش پای آن عقیده جهاد کند.
شایان ذکر است در این دیدار استاندار فارس علاوه بر تماشای فیلم همراه با خانواده همکاران استانداری از فضاهای موجود سینما سعدی و طرح کلان حوزه هنری فارس برای ارتقای این مجموعه نیز دیدار کرد. امیدوارم براتون خبر   فیلم «موقعیت مهدی» ترجمان هنری اندیشه های رهبر انقلاب است براتون مفید بوده باشه

 
2022-03-31 13:19:20