فیلم «خانه ماهرخ» برنده جایزه اصلی جشنواره روسیه شد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فیلم «خانه ماهرخ» برنده جایزه اصلی جشنواره روسیه شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از مشاور رسانه فیلم، هیات داوران جشنواره بین‌المللی فیلم «روح آتش» که در «خانتی مانسیسک» روسیه برگزار می‌شود، جایزه اصلی تایگای طلایی […]

فیلم «خانه ماهرخ» برنده جایزه اصلی جشنواره روسیه شد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فیلم «خانه ماهرخ» برنده جایزه اصلی جشنواره روسیه شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از مشاور رسانه فیلم، هیات داوران جشنواره بین‌المللی فیلم «روح آتش» که در «خانتی مانسیسک» روسیه برگزار می‌شود، جایزه اصلی تایگای طلایی این دوره خود را به فیلم «خانه ماهرخ» به کارگردانی شهرام ابراهیمی و تهیه‌کنندگی محمد محمدی و شهاب حسینی از ایران اهدا کرد.
این جشنواره بین المللی از سال ۲۰۰۲ توسط سرگئی الکساندرویچ سلوویف با حمایت دولت منطقه‌ای در خانتی مانسیسک روسیه آغاز به کار کرده است و در حال حاضر امیر کاستاریکا ریاست این جشنواره را برعهده دارد.
در این دوره از جشنواره که «پاول لونگین» ریاست هیات داوران آن را برعهده داشت و با موضوع «فرهنگ ملل کوچک» برگزار شد، هفت فیلم از روسیه، چین، ژاپن، فرانسه، ایران، هند و آرژانتین با هم به رقابت پرداختند که فیلم‌های اول و دوم کارگردانان بود و در نهایت جایزه اصلی آن به فیلم «خانه ماهرخ» که با نام «پارالاکس» حضور بین‌المللی خود را آغاز کرده است، تعلق گرفت.
«خانه ماهرخ» قصه زندگی ماهرخ است که می‌خواهد در اولین فیلم خود بازی کند، اما همسرش کیوان مخالف آن است. قبل از فیلمبرداری، در روز تولدش، این هنرپیشه مشتاق به شدت دچار سوختگی از ناحیه صورت می‌شود و شکی ندارد که شوهر حسودش باعث این اتفاق بوده است.
این جشنواره از سوم تا ششم مارس در روسیه برگزار شد. امیدوارم براتون خبر   فیلم «خانه ماهرخ» برنده جایزه اصلی جشنواره روسیه شد براتون مفید بوده باشه

 
2023-03-11 16:59:35