فیلمبرداری «رژی» تمام شد/ برشی از مبارزات سیدجمال‌الدین اسدآبادی به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فیلمبرداری «رژی» تمام شد/ برشی از مبارزات سیدجمال‌الدین اسدآبادی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلمبرداری مستند سینمایی «رژی» جدیدترین محصول مرکز مستند سوره، به تهیه‌کنندگی امیر روئینی و کارگردانی امیر روئینی و […]

فیلمبرداری «رژی» تمام شد/ برشی از مبارزات سیدجمال‌الدین اسدآبادی

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فیلمبرداری «رژی» تمام شد/ برشی از مبارزات سیدجمال‌الدین اسدآبادی  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلمبرداری مستند سینمایی «رژی» جدیدترین محصول مرکز مستند سوره، به تهیه‌کنندگی امیر روئینی و کارگردانی امیر روئینی و علی کوشا به پایان رسید.
این اثر برشی از زندگی و فعالیت‌های مبارزاتی سیدجمال‌الدین اسدآبادی اندیشمند سیاسی است که با مرور اتفاقات رخ داده در ایران آن روز، داستان خود را تا نهضت توتون و تنباکو برای مخاطب به تصویر می‌کشد.
«رژی» که مراحل تحقیق و پژوهش آن نزدیک به ۵ ماه زمان برده و نگارش فیلمنامه و جستجوی تصاویر آرشیوی ۲ ماه به طول انجامیده، مستند آرشیوی همراه با صحنه‌های بازسازی شده ست.
پیش‌تولید و تولید این مستند در ۲ هفته انجام شده است و هم‌اکنون مراحل پست پروداکشن را طی می‌کند.
در خلاصه داستان این مستند آمده است: «جنگ و استثمار، حکومت‌های مستبد و درگیری‌های مذهبی در حال تخریب خاورمیانه و آفریقا هستند. شرایط برای محیا شدن این سرنوشت ناگوار از چندی پیش طرح‌ریزی شده است و سیدجمال‌الدین اسدآبادی نقش کلیدی در همه این وقایع دارد.
عوامل مستند «رژی» عبارتند از تهیه‌کننده: امیر روئینی، کارگردان: امیر روئینی و علی کوشا، محقق: امیر روئینی، تدوین: محمد کریم‌پور، مدیر فیلمبرداری: رضا دیدار، فیلمبردار: رسول تنهایی، گریم: محسن دارسنج، دستیار کارگردان: شادی محمدی، مدیر تولید: پرویز کاظم‌لو، طراح صحنه و لباس: حمید بخشی و مدیر تدارکات: حسین رحیمی و محصول مرکز مستند سوره. امیدوارم براتون خبر   فیلمبرداری «رژی» تمام شد/ برشی از مبارزات سیدجمال‌الدین اسدآبادی براتون مفید بوده باشه

 
2023-03-12 16:56:23