فلسطین کلید رمزآلود ظهور/ وقتی تاثیر دیپلماسی بیشتر از موشک است به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فلسطین کلید رمزآلود ظهور/ وقتی تاثیر دیپلماسی بیشتر از موشک است  به گزارش خبرنگار هاریکا، اولین نشست خبری چهاردهمین جشنواره مردمی فیلم عمار یکشنبه ۲۸ آبان همزمان با تجاوز این روزهای رژیم صهیونیستی به نوار […]

فلسطین کلید رمزآلود ظهور/ وقتی تاثیر دیپلماسی بیشتر از موشک است

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فلسطین کلید رمزآلود ظهور/ وقتی تاثیر دیپلماسی بیشتر از موشک است  به گزارش خبرنگار هاریکا، اولین نشست خبری چهاردهمین جشنواره مردمی فیلم عمار یکشنبه ۲۸ آبان همزمان با تجاوز این روزهای رژیم صهیونیستی به نوار غزه در محل موزه هنرهای معاصر فلسطین برگزار شد.
خالد القدومی نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس، سهیل اسعد دبیر چهاردهمین جشنواره فیلم عمار، سعید خورشیدی رییس شورای سیاستگذاری جشنواره عمار، حمید صالحی دبیر اجرایی چهاردهمین جشنواره عمار و … مهمانان و سخنرانان این نشست بودند.
در ابتدای نشست علی خلیلی دانشجوی فلسطینی در ایران، ضمن اشاره به اینکه فلسطین الان در نقطه عطفی در تاریخ جهان قرار دارد و قبل از طوفان الاقصی با قبل از آن قابل قیاس نیست، گفت: جنبش مقاومت فلسطین در پیروزی ها و عملیات های خود نظیر کنترل پایگاه های رژیم صهیونیستی، گروگانگیری، مبارزه در ۷ اکتبر و … کاملا موفق عمل کرده است.
وی با اشاره به آیه «کم من فئة قلیله» عنوان کرد: این جنگ، جنگ رسانه است. وقتی حماس از رشادت های رزمندگان خود نظیر آتش زدن بولدوزر اسرائیلی تصویر منتشر می‌کند ترس و وحشت اسرائیل و آمریکا مثال زدنی است.
وی با اشاره به اینکه این عملیات تحول بی سابقه‌ای نسبت به مسئله فلسطین در جهان ایجاد کرد، گفت: پس از عملیات طوفان الاقصی، همدلی جهانی حول محور فلسطین ایجاد شد و دانشگاه های معروف جهان کنار مردم با فلسطین ابراز همدردی کردند از همین رو خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد راهپیمایی های در حمایت فلسطین ۷ برابر حمایت از اسرائیل است.
در ادامه علی محمد مهدب شاعر و از داوران پیشین جشنواره عمار با اشاره به این جمله که «فلسطین کلید رمزآلود ظهور است»، عنوان کرد: از قدیم تاکنون اهالی فرهنگ و هنر بسیاری نظیر ناجی العلی، مصطفی عقاد و غسان کنفانی و … در راه آرمان فلسطین به شهادت رسیده اند و خوب است جشنواره عمار توجه بیشتری در معرفی این اشخاص داشته باشد.
در ادامه علی محمد مهدب شعری با موضوع فلسطین و اتفاقات غزه خواند.
حمید صالحی دبیر اجرایی جشنواره چهاردهم نیز از اضافه شدن رویکردهای جدید نظیر بخش نظم جدید جهانی و بخش آرمان امام روح الله به جشنواره امسال خبر داد و گفت: فیلمسازان می توانند تا ۱۰ آذر ماه آثار مرتبط خود با این بخش‌ها را به دبیرخانه ارسال کنند. این رویکردهای جدید در قالب بخش‌های جشنواره نظیر تولیدات فضای مجازی و بخش انسان و رسانه اضافه شده است.
خالد القدومی نمانده جنبش مقاومت اسلامی حماس در ایران ضمن تشکر از دعوت به نشست جشنواره عمار با اشاره به دیالوگی از یک فیلم هالیوودی گفت: یک ایده قابل کشتن نیست. در نیویورک میلیون ها نفر در دفاع از فلسطین به خیابان آمدند. ما معتقدیم برای ساختن روایت باید به سراغ حقیقت برویم اما اسراییلی ها به سراغ بازاریابی می‌روند لذا بازاریابی بسیار مهم است.
وی با اشاره به نشست ۵۷ کشورهای عربی – اسلامی عنوان کرد: از این نشست چیزی بیشتر از یک بیانیه صادر نشد، در حالی که دیپلماسی، اثری بیشتر از موشک دارد اما سران این کشورها حتی حاضر به قطع روابط با رژیم صهیونیستی نیستند. کسی از حکام عربی که جرات کند از حماس حمایت و یا با آنها همراهی کند، وجود ندارد و در این زمینه هیچ حاکم عربی موضع نگرفت اما مردم جهان هوشیار و با ملت فلسطین هستند.
وی ادامه داد: اول از هر چیز ساخت روایت بسیار مهم و پس از آن بازاریابی روایت بسیار اهمیت دارد. امروزه روایت کودکان فلسطین نه به واسطه بازی رسانه ای، بلکه به علت همدردی با قربانی ها و بعد از آن رد شبه ها است. ما تا امروز موتور جست‌وجوگر اسلامی نداشتیم و در صفحه سرچ گوگل تا قبل از عملیات طوفان الاقصی، ابتدا اسراییل را بالا می آورد اما الان کشتار جمعی مردم غزه بالا می آید.
خالد القدومی با اشاره به سخنرانی سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان گفت: رژیم صهیونیستی به‌واسطه غافلگیری، بخشی از مردم و سربازان خود را هدف توپ‌خانه و گلوله باران قرار داد.
وی با اشاره به اینکه، سر بریدن کودکان توسط حماس دروغ بزرگ اسراییلی‌ها از جنس اقدامات بیرحمانه خود آن‌ها است، یادآور شد: اشغالگران فرانسوی در الجزایر سر بچه‌ها را بریدند و با آن عکس گرفتند، تصویر آمریکایی ها با زنان برهنه ویت کنگی در ذهن ما است. به حمدالله روز هفتم اکتبر پیروز شدیم اما امروز قربانیان مظلوم دلیل درماندگی دشمن است و تنها دستاورد نظامی دشمن محاصره بیمارستان ها است.
در بخش دیگری از این نشست رسانه‌ای، صالحی با اشاره به اینکه تا الان ۲۰۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال و مهلت ارسال آثار تا دهم آذر ماه تمدید شده است، گفت: محور اصلی جشنواره امسال به صورت ویژه «پویش سراسری فلسطین ما» است و از همه مردم به ویژه نوجوانان دعوت می‌کنیم با دوربین دستی یا تلفن همراه آثارشان را برای این بخش فیلمبرداری و به دبیرخانه ارسال کنند. تا الان نیز بیش از ۳۵۰ اثر در این بخش با تنوع خوبی از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شده است.
وی افزود: فیلم «اخت الرضا» ۱۵۰۰ درخواست اکران مردمی در کشور داشته است و به زودی فیلم «سرهنگ ثریا» نیز در شبکه پخش فیلم عمار اکران خواهد داشت.
این خبر به روزرسانی می‌شود … امیدوارم براتون خبر   فلسطین کلید رمزآلود ظهور/ وقتی تاثیر دیپلماسی بیشتر از موشک است براتون مفید بوده باشه

 
2023-11-19 16:57:17