فروش اجناس با قیمت پایین ترفندی برای کلاهبرداری به گزارش سایت خبری هاریکا از اخبار زنجان ،سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو  رئیس پلیس فتا استان زنجان از شناسایى و دستگیرى شخصی که با درج آگهی کاذب فروش کالا و اجناس با قیمت کمتر در سایت دیوار اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌نمود، خبر داد. سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو […]

فروش اجناس با قیمت پایین ترفندی برای کلاهبرداری

به گزارش سایت خبری هاریکا از اخبار زنجان ،سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو  رئیس پلیس فتا استان زنجان از شناسایى و دستگیرى شخصی که با درج آگهی کاذب فروش کالا و اجناس با قیمت کمتر در سایت دیوار اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌نمود، خبر داد.

سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو گفت: شخصی از شهروندان زنجانی با مراجعه به پلیس فتا زنجان مدعی شد، اخیرا از طریق سایت دیوار اقدام به خرید کالا و واریز وجه به عنوان بیعانه نموده به طوری که پس از واریز وجه به حساب درج کننده آگهی، فروشنده گوشی همراه خودش را خاموش کرده است، لذا مراتب به‌صورت ویژه در دستور کارکارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

آدینه لو افزود : بابررسی‌های فنی و پلیسی، متهم به هویت‌ معلوم در استان‌‌‎ زنجان مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضائی دستگیر و جهت انجام مراحل قانونی تحویل مقام قضایی گردید.

وی با بیان اینکه اخذ بیعانه در خرید و فروش اجناس، ترفند قدیمی است که توسط کلاهبردارن سایبری نیز بکار برده می‌شود، از کاربران خواست قبل از واریز وجه از صحت و سقم و اصالت کالای خریداری شده اطمینان حاصل نموده و هزینه آن را پس از تحویل کالا پرداخت نمایند.

آدینه‌لو یادآور شد: کاربران برای افزایش  دانش سایبری خود می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir از آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری اطلاع حاصل کنند.