فرصتی برای فیلمسازان و مخاطبان خاموش سینمای کودک/به احیا کمک کنیم به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فرصتی برای فیلمسازان و مخاطبان خاموش سینمای کودک/به احیا کمک کنیم  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ستاد خبری جشنواره، پیام محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی به سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان […]

فرصتی برای فیلمسازان و مخاطبان خاموش سینمای کودک/به احیا کمک کنیم

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فرصتی برای فیلمسازان و مخاطبان خاموش سینمای کودک/به احیا کمک کنیم  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از ستاد خبری جشنواره، پیام محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی به سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در آستانه آغاز این رویداد، منتشر شد.
متن این پیام به شرح زیر است:
«هاریکا سینمای ایران بار دیگر با بهار سینمای کودک و نوجوان تلاقی کرد. سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان سرآغاز جشنواره‌های سینمای ایران در سال ۱۴۰۲ است، پروانه‌های این جشنواره معنابخش فصل جدید رویدادهای سینمایی کشورند.
سینمای کودک و نوجوان و جشنواره آن، مولود سینمای انقلاب اسلامی است، سینمای نجیبی که محصولات آموزنده و سینماگران پرآوازه‌ای را در بوستان و گلستان نقره‌ای سینما معرفی کرد.
سینمای کودک و نوجوان، «سینمای دغدغه‌» است. سینمایی ریشه دار و صاحب اصالت که دغدغه انسان‌سازی دارد. دغدغه پرورش، تربیت و آموزش در ذات سینمای کودک و نوجوان نهفته و همزاد آن است. رویکرد راهبردی سازمان امور سینمایی در دو سال اخیر بر مدار اخلاق، آگاهی و امید قرار دارد و سینمای کودک و نوجوان بیشترین قرابت را با این رویکرد دارد. سینمایی که صیانت از مرزهای تربیتی و پرورشی فرزندان ایران را در برابر فرهنگ مهاجم برعهده دارد و نسل امروز را با میراث نسل گذشته مانوس و افتخارات او را به نسل فردا پیوند می‌دهد.
جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، علاوه بر عرصه تجلیل از صاحبان تجربه، صحنه بروز خلاقیت و اعتماد به نفس فیلم‌سازان جوان نیز هست. این جشنواره ظرفیت سینمایی هنرمندان ما در عرصه فیلم‌های بلند، کوتاه و پویانمایی را در ابعاد جهانی و بین‌المللی به فیلمسازان دنیا معرفی می‌کند و قصه‌ها و داستان‌های کودک و نوجوان ایرانی را در ابعاد جهانی بر پرده می‌نشاند.
در ۲ سال اخیر، همزمان با حضور موفق آثار سینمای کودک و نوجوان، قدم‌هایی برای رشد این سینما برداشته شده تا بار دیگر صحنه به نفع فیلمسازان و مخاطبان انبوه و خاموش سینمای کودک و نوجوان آراسته شود. جشنواره سی و پنجم می‌تواند نمایانگر گام جدید و جدی مدیریت سینمای کشور برای کمک به احیای سینمای کودک و نوجوان باشد.
سینمای کودک، در بخش تولید، اکران، جشنواره‌ها و المپیادها فعال بوده و نیازمند بازطراحی ساز و کارهای حمایتی از آن است. از همدلی همه اهالی سینما برای حضور گرم و پرانگیزه در جشنواره امسال قدردانی می‌کنم، مساعی همکارانم در سازمان سینمایی، بنیاد فارابی و مسئولان شهرداری اصفهان، شورای سیاستگذاری و ستاد اجرایی جشنواره برای برنامه‌ریزی و برگزاری جشنواره جای سپاسگزاری دارد.
شور و شوق کودکان و نوجوانان و همراهی مردم خونگرم اصفهان برای میزبانی جشنواره سی و پنجم در یاد و خاطر سینماگران و مهمانان خارجی این رویداد بین‌المللی خواهد ماند.» امیدوارم براتون خبر   فرصتی برای فیلمسازان و مخاطبان خاموش سینمای کودک/به احیا کمک کنیم براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-04 12:56:55