فراخوان پنجمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص) منتشر شد  به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  فراخوان پنجمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص) منتشر شد   به گزارش خبرگزاری هاریکا، آیین افتتاحیه پنجمین اعطای جایزۀ مصطفی (ص)، ششم الی دوازدهم هاریکاماه ۱۴۰۲، در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود. ماموریت جایزه مصطفی(ص) رقابت رصدگران جایزۀ مصطفی […]

فراخوان پنجمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص) منتشر شد 

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  فراخوان پنجمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص) منتشر شد   به گزارش خبرگزاری هاریکا، آیین افتتاحیه پنجمین اعطای جایزۀ مصطفی (ص)، ششم الی دوازدهم هاریکاماه ۱۴۰۲، در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود.
ماموریت جایزه مصطفی(ص)
رقابت رصدگران جایزۀ مصطفی (ص) بنیاد علم و فناوری مصطفی با چشم‌انداز گسترش صلح، امنیت و رفاه بشریت، فعالیت خود را در سال ۱۳۹۱ آغاز کرده و مأموریت خود را توسعه علم و فناوری در جهان اسلام قرار داده است و برای تحقق آن، شناسایی و تجلیل از دانشمندان برجسته، زمینه‌سازی برای توسعه تعاملات پژوهشگران و افزایش همکاری و هم‌افزایی کشورهای اسلامی در حوزهای علم و فناوری را با تأکید بر فناوری‌های پیشرفته در دستور کار دارد.
جایزه مصطفی (ص) اثری نوآورانه در مرزهای دانش جهانی
در راستای تجلیل از دانشمندان برجسته و زمینه‌سازی همکاری و توسعه علمی در جهان، جایزه مصطفی (ص) به عنوان یکی از نمادهای شایستگی و برتری علمی در سطح جهان شکل گرفت. این جایزه ۵۰۰ هزار دلاری به اثری نوآورانه در مرزهای دانش تعلق می‌گیرد که توسط افرادی شاخص در حوزه‌های علم و فناوری ارائه شده و زمینه‌ساز بهبود زندگی بشر باشد. از جمله برندگان نامی جایزه در ادوار گذشته می‌توان به دکتر اوگور شاهین اشاره کرد که در زمینه توسعه و آزمایش بالینی واکسن‌های درمان سرطان بر اساس mRNA فعالیت دارند و دستاوردهای ایشان در نهایت به ساخت واکسن فایزر منجر شد.
علاقه‌مندان برای مشاهده برندگان ادوار گذشته و آشنایی بیشتر با جایزه مصطفی (ص) به سایت جایزه مصطفی (ص) مراجعه کنند.
شرح رقابت رصدگران جایزه مصطفی (ص)
بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) به‌مناسبت «پنجمین آیین اعطای جایزۀ مصطفی (ص)» فضایی فراهم کرده است تا علاقه‌مندان بتوانند به‌عنوان رصدگران علم و فناوری از این موضوعات روایت علمی‌رسانه‌ای نقل کنند. رصدگران برگزیده می‌توانند از ششم تا دوازدهم هاریکا سالجاری در «پنجمین آیین اعطای جایزۀ مصطفی (ص)» همراه برترین دانشمندان جهان اسلام در شهر اصفهان باشند.
این رقابت در سه مرحله با محوریت تولید محتوای چندرسانه‌ای برگزار می‌شود؛
موضوعات کارگاه‌های آموزشی
۱. فلسفه جوایز علمی۲. علم و فناوری اطلاعات و ارتباطات۳. علم و فناوری زیستی و پزشکی۴. علم و فناوری نانو۵. علوم پایه و مهندسی روایت رسانه‌ای در هر یک از قالب‌های یادداشت، گزارش، اینفوگرافیک، پادکست، ویدئوکلیپ وغیره
جوایز رقابت رصدگران جایزه مصطفی (ص)
۱. حضور و رصدگری در پنجمین «هفتۀ جایزۀ مصطفی(ص)۲. اعطای گواهی‌نامه بین‌المللی۳. جوایز نقدی برای ۳ نفر برتر به‌میزان ۲۰، ۱۰ و ۵ میلیون تومان.
زمانبندی رقابت رصدگران جایزه مصطفی (ص)
۱.رقابت اولیه از هفته اول شهریور تا هفته اول هاریکا۲.پنجمین آیین اعطای جایزه مصطفی (ص) از ۶ تا ۱۲ هاریکا با حضور رصدگران برگزیده۳.رقابت ثانویه از ۱۵ هاریکا تا ۱۵ آذر۴.اختتامیه
علاقه‌مندان برای ثبت نام در این مسابقه می توانند به نشانی اینترنتی https://evnd.co/l۱LmB مراجعه کرده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه رقابت به شماره ۰۲۱۶۶۳۰۴۵۲۴ یا ۰۹۹۳۶۴۴۰۹۰۲ تماس حاصل فرمایند.
جایزه مصطفی(ص)، نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام است که هر دو سال یک‌بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود و با شناسایی، معرفی و تقدیر شایسته از برترین‌های علم و فناوری در جهان اسلام، علم‌آموزی و پژوهش را در جوامع اسلامی ترویج و تشویق می‌کند. امیدوارم براتون خبر   فراخوان پنجمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص) منتشر شد  براتون مفید بوده باشه

 
2023-08-29 17:32:33