فراخوان صندوق اعتباری هنر برای اعضای متقاضی مسکن به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فراخوان صندوق اعتباری هنر برای اعضای متقاضی مسکن  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: در خرداد ماه سال جاری با دستور ویژه وزیر فرهنگ و […]

فراخوان صندوق اعتباری هنر برای اعضای متقاضی مسکن

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فراخوان صندوق اعتباری هنر برای اعضای متقاضی مسکن  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: در خرداد ماه سال جاری با دستور ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با پیگیری‌های انجام شده امکان ثبت نام اعضای صندوق اعتباری هنر در طرح نهضت ملی مسکن طی توافق صندوق با وزارت راه و شهرسازی فراهم شد و براساس فراخوان و اطلاع رسانی‌های انجام شده نزدیک به ۸ هزار نفر از اعضای تحت پوشش صندوق اعتباری هنر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند. در این چارچوب ۵ هزار نفر از افراد واجد شرایط در سراسر کشور شناخته شدند که از این تعداد بیش از هزار و ۷۰۰ نفر را هنرمندان ساکن استان تهران تشکیل می‌دهند.
وی افزود: پس از شناسایی هنرمندان واجد شرایط، در مرحله اول، فرآیند تشکیل پرونده برای ۵۷۰ هنرمند متقاضی مسکن هنرمندان ساکن تهران با اولویت افراد متأهل دارای فرزند آغاز شده است و با ارسال پیامک به این گروه از اعضا، اطلاع رسانی لازم نیز صورت گرفته است.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: با هماهنگی‌های به عمل آمده بین صندوق اعتباری هنر، معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت راه و شهرسازی در یکی از مناسب‌ترین نقاط شهر جدید پرند، قطعه زمینی برای ساخت بخشی از مسکن هنرمندان در نظر گرفته شده است که در روزهای آتی با تکمیل پرونده اولین گروه هنرمندان معرفی شده شامل ۵۷۰ نفر از فعالان فرهنگی و هنری دارای فرزند ساکن تهران، کلنگ ساخت مسکن هنرمندان و ایجاد شهر هنر توسط وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی به زمین زده خواهد شد.

پوراحمدی ادامه داد: از آنجا که براساس ضوابط و مقررات وزارت راه و شهرسازی بخشی از مراحل فرایند تکمیل پرونده در دفاتر اسناد رسمی طی می‌شود با برنامه ریزی و هماهنگی به عمل آمده نزدیکترین دفتر اسناد رسمی به محل صندوق اعتباری هنر برای این موضوع در نظر گرفته شده است و با هدف حمایت از اعضای صندوق، هزینه دفترخانه شامل تعهد نامه و ضمانت نامه مجموعاً به مبلغ ۶۱۶ هزار تومان توسط صندوق برای هر نفر پرداخت می‌شود.
وی در پایان گفت: ۵۷۰ نفر از اعضایی که پیامک دریافت کرده اند، مطابق با برنامه زمانی اعلام شده با در دست داشتن مدارک اعلام شده برای تشکیل و تکمیل پرونده خود به صندوق اعتباری هنر مراجعه کنند. به تدریج و براساس برنامه زمانبندی برای سایر گروه‌ها و هنرمندان واجد شرایط ثبت نام شده در تهران و سایر استان‌ها پیامک ارسال خواهد شد.
برای اطلاع از مدارک و سایر اطلاعات تکمیلی اینجا را کلیک کنید. امیدوارم براتون خبر   فراخوان صندوق اعتباری هنر برای اعضای متقاضی مسکن براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-25 12:55:39