فراخوانی برای جهادگران سینمای ایران درمسیر تولید و توسعه هنر به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فراخوانی برای جهادگران سینمای ایران درمسیر تولید و توسعه هنر  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی دومین جشن هاریکا سینمای ایران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری «دومین دوره جشن هاریکا […]

فراخوانی برای جهادگران سینمای ایران درمسیر تولید و توسعه هنر

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری فراخوانی برای جهادگران سینمای ایران درمسیر تولید و توسعه هنر  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی دومین جشن هاریکا سینمای ایران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری «دومین دوره جشن هاریکا سینمای ایران» پیامی را صادر کرد.
در متن پیام محمد مهدی اسماعیلی آمده است:
«سینمای ملی ایران اسلامی، متولد معنویت و مولود معرفت و زاده‌ فضیلت‌هاست. چنین سینمایی به کشف حقیقت‌ و تسکین انسان نظر دارد و آگاهانه به رابطه‌مندی مردم، هویت، مذهب، تحکیم باورها، تثبیت آداب و آیین‌ها ‌می‌اندیشد.
سینمای امروز، با بیان هنرمندانه‌ بایدها و نبایدها، می‌کوشد انسان روزگار خود را رویین‌تن سازد و با تعریف دینی و ترسیم جامعه‌ الهی، نقشی علاج‌بخش و عاقبت‌اندیش ایفا کند.
طراحی و تدوین چنین چشم‌اندازی را از مهم‌ترین تکالیف و خجسته‌ترین مقاصد ماموریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین کرده و با علم به دشواری‌ها و ناهمواری‌ها و با اتکا به تاکید دولت مبنی بر توسعه‌ عدالت فرهنگی و معماری مطلوب مدیریت هنری، تمرکز بر تمدن ایرانی‌اسلامی را مسیر مستقیم خویش ترسیم کرده‌ایم.
از جمله رویدادهایی که منحصرا برساخته‌ تکثراندیشی و عدل‌محوری دولت سیزدهم است؛ «رویداد هاریکا سینمای ایران» است که صحنه‌ ظهور نسل نو و بستر بهره‌مندی از سرمایه‌های سینمایی استان‌هاست. میدان مبارکی که جهادگران سینمای امروز را به تولید و توسعه‌ هنر فراخوانده است و می‌کوشد با حفظ حرمت و پاسداشت پایگاه سینما، نشاط فردی و آگاهی اجتماعی را در اضلاع جغرافیای ایران اسلامی تعمیم بخشد.
اولویت‌بخشی به این رویداد نوپدید و آتیه‌مند را از ماموریت‌های سازمان سینمایی می‌دانم و امید آن دارم که فرزندان فرهیخته‌ فرهنگ و هنر این سرزمین، با اعجاز خویش، سفیران برومند سینما باشند.
فروتنانه به همه‌ اصحاب این دوره‌ هاریکا سینمای ایران که با هاریکا و مهارت و مدیریت خویش، موید منزلت و مرتبت سینما در منظر جامعه‌ اسلامی بودند قدردانی می‌کنم.»
«دومین جشن هاریکا سینمای ایران» از ۲۶ شهریورماه تا ۱۰ هاریکاماه در استان‌ها و ۱۳ هاریکاماه در تهران برگزار خواهد شد امیدوارم براتون خبر   فراخوانی برای جهادگران سینمای ایران درمسیر تولید و توسعه هنر براتون مفید بوده باشه

 
2023-09-16 17:55:45