«غریب»‌ را در سالروز شهادت محمد بروجردی نیم‌بها تماشا کنید به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «غریب»‌ را در سالروز شهادت محمد بروجردی نیم‌بها تماشا کنید  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی فیلم، اکران آنلاین فیلم سینمایی «غریب» به کارگردانی محمدحسین لطیفی روز دوشنبه یکم خرداد همزمان با سالروز […]

«غریب»‌ را در سالروز شهادت محمد بروجردی نیم‌بها تماشا کنید

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «غریب»‌ را در سالروز شهادت محمد بروجردی نیم‌بها تماشا کنید  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی فیلم، اکران آنلاین فیلم سینمایی «غریب» به کارگردانی محمدحسین لطیفی روز دوشنبه یکم خرداد همزمان با سالروز شهادت شهید محمد بروجردی به صورت نیم بها عرضه می‌شود.
فیلم سینمایی «غریب» به کارگردانی محمدحسین لطیفی و نویسندگی و تهیه‌کنندگی حامد عنقا از چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه به صورت اختصاصی در پلتفرم فیلیمو اکران خود را آغاز کرده بود.
این فیلم به روایت بخشی از زندگی شهید محمد بروجردی در کردستان و شیوه فرماندهی منحصر به فرد او در اتحاد مردم و رفع شرایط بحران پرداخته‌است که در سال ۱۳۵۸ با آغاز ناآرامی‌ها در کردستان توسط احزاب کومله و دموکرات، محمد بروجردی از طرف امام (ره) مأموریت می‌یابد تا به‌عنوان فرمانده سپاه کردستان وضعیت را به حالت عادی بازگرداند.
بابک حمیدیان، پردیس پورعابدینی، رحیم نوروزی، حسام محمودی، هاریکاان احمدی و فرهاد قائمیان در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.
این فیلم که محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است در چهل و یکمین دوره از جشنواره فیلم فجر در بخش‌های مختلف: طراحی صحنه، چهره‌پردازی، جلوه‌های ویژه میدانی موفق به دریافت سیمرغ شد. همچنین سیمرغ بهترین نقش اول زن جشنواره نیز به بازیگر این فیلم اختصاص یافت.
جایزه ویژه هیئت داوران در بخش مقاومت بین‌الملل و بهترین فیلم از نگاه ملی نیز به غریب تعلق گرفت.
«غریب» در هفدهمین جشنواره فیلم مقاومت نیز به عنوان بهترین فیلم، انتخاب شد. امیدوارم براتون خبر   «غریب»‌ را در سالروز شهادت محمد بروجردی نیم‌بها تماشا کنید براتون مفید بوده باشه

 
2023-05-23 11:07:06