عوامل تغییر اقلیم به رشد جمعیت وابسته است به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  عوامل تغییر اقلیم به رشد جمعیت وابسته است  به گزارش خبرنگار هاریکا، دکتر سیف اله جلیلی در گردهمایی موزه‌های علوم و دانشگاهی و تغییرات اقلیمی که به صورت آنلاین از سوی موزه علم و فناوری برگزار شد، با بیان […]

عوامل تغییر اقلیم به رشد جمعیت وابسته است

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  عوامل تغییر اقلیم به رشد جمعیت وابسته است  به گزارش خبرنگار هاریکا، دکتر سیف اله جلیلی در گردهمایی موزه‌های علوم و دانشگاهی و تغییرات اقلیمی که به صورت آنلاین از سوی موزه علم و فناوری برگزار شد، با بیان اینکه موضوع تغییر اقلیم سال‌ها در دنیا مطرح است، افزود: علی‌رغم مطالعات زیادی که در این زمینه انجام شده، هنوز جوامعی وجود دارند که به اهمیت تغییر اقلیم پی نبرده‌اند و کره زمین نیز تحت تاثیر فشار زیاد ناشی از مصرف بی رویه انسان از منابع قرار دارد.
وی اظهار کرد: عمده عوامل تغییر اقلیم به رشد جمعیت بستگی دارد؛ استفاده نادرست از منابع موجب پدیده تغییر اقلیم شده ضمن آنکه جمعیت کره زمین نیز در حال رشد است.
جلیلی، با بیان اینکه تغییر اقلیم موجود در کره زمین در حالی است که همچنان بخش اعظمی از جمعیت جهانی به امکانات رفاهی دسترسی ندارند، گفت: می‌توان تصور کرد که اگر کل جمعیت جهان از رفاه خوبی برخوردار شوند، چه فشار مضاعفی به کره زمین تحمیل می‌شد.
رئیس موزه علوم و فناوری با طرح این سوال که آیا بشر نیاز به این میزان پیشرفت داشته است، یادآور شد: واقعیت این است که نمی‌توان جلوی پیشرفت تکنولوژی را گرفت ولی باید بیاموزیم که چگونه از منابع، استفاده درستی داشته باشیم.
وی تاکید کرد: در این راستا نیاز است تا با ارائه آموزش‌های مناسب به مردم، در زمینه استفاده از امکانات، فرهنگ سازی شود.
جلیلی افزود: ما معتقدیم که فناوری‌ها می‌تواند به کمک محیط زیست بیابند نمونه آن حذف کاغذ با توسعه ابزارهای دیجیتال است.
وی با بیان اینکه موزه‌های علوم و فناوری مراکز ارتباط میان علم و جامعه است، گفت: نیاز است تا با حمایت از آنها، این نهادها را در مسیر توسعه علوم و ترویج علم هدایت شوند.
رئیس موزه علوم و فناوری در خصوص تلاش موزه علوم و فناوری برای توسعه موزه‌های دانشگاهی، گفت: طرح فعال سازی و توسعه موزه‌های علوم دانشگاهی آن طوری که باید اجرایی نشده است. امیدوارم براتون خبر   عوامل تغییر اقلیم به رشد جمعیت وابسته است براتون مفید بوده باشه

 
2023-03-06 15:56:26