علی نیک‌رفتار و فتاح ذی‌نوری عکاسان سال سینمای ایران شدند به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری علی نیک‌رفتار و فتاح ذی‌نوری عکاسان سال سینمای ایران شدند  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان سینما، شب گذشته ۱۶ تیر ماه اختتامیه هشتمین مسابقه و جشن عکاسان سینمای ایران […]

علی نیک‌رفتار و فتاح ذی‌نوری عکاسان سال سینمای ایران شدند

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری علی نیک‌رفتار و فتاح ذی‌نوری عکاسان سال سینمای ایران شدند  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان سینما، شب گذشته ۱۶ تیر ماه اختتامیه هشتمین مسابقه و جشن عکاسان سینمای ایران در پردیس و گالری ملت برگزار شد.
در ابتدای این مراسم محمدحسن هندی دبیر این رویداد گفت: خوشحالم بعد از وقفه‌ای دوساله امروز شاهد برپایی هشتمین جشن عکاسان سینما هستیم. جشن و مسابقه‌ای که ۲۱ نفر از همکاران عزیزم با ۴۳ مجموعه در بخش اصلی و ۹ مجموعه در بخش جنبی سینما در مترو متقاضی شرکت در آن بودند و با قضاوت سینماگران مطرحی که به عنوان داور افتخار همراهی دادند، امشب شاهد معرفی برگزیدگان خواهیم بود.
او ادامه داد: قدردان اعتماد شورای مرکزی انجمن صنفی عکاسان سینما برای سپردن این مسئولیت هستم و از حامیان جشن هم کمال تشکر را دارم که بدون حضور آنها پیمودن این مسیر غیرممکن بود.
تجلیل از رضا صفایی‌پور
بعد از پخش کلیپ یادبود زنده‌یاد فریماه فرجامی و مرور ادوار گذشته جشن عکاسان سینما، با حضور مرضیه برومند، همایون ارشادی، هاریکای شیرازی و حسن هندی روی صحنه، از رضا صفایی‌پور طوفان بازیگر پیشکسوت سینمای ایران به پاس سال‌ها حضور در سینما تجلیل شد.
صفایی‌پور در سخنانی کوتاهی گفت: حضورم در سینما به سال ۱۳۴۸ برمی‌گردد و دوست داشتم روی این سن از طرف انجمن بازیگران سینما تجلیل شوم. از انجمن عکاسان سینما تشکر می‌کنم و به اندازه چند ماه انرژی گرفتم‌.
معرفی برگزیدگان بخش «سینما در مترو»
در بخش دیگری از مراسم با حضور مرضیه برومند، محمد رضا شفیعی و حسن شجاعی روی صحنه، از امید صالحی، علی نیک‌رفتار و محمد بدرلو برگزیدگان بخش جنبی جشن هشتم مسابقه سینما در مترو تجلیل شد.
همچنین محسن سیدی دیگر عکاس پیشکسوت سینما هم در این مراسم مورد قدردانی قرار گرفت. نکوداشت بابک برزویه عکاس فقید سینمای ایران از دیگر بخش‌های اصلی جشن هشتم عکاسان سینما بود که با پخش کلیپی از صحبت‌های او درباره عکاسی فیلم همراه بود.
مرضیه برومند و خاطراتش از عکاسان فیلم
پس از برپایی این بخش، مرضیه برومند مدیرعامل خانه سینما روی صحنه آمد و در صحبت‌هایش درباره جایگاه عکاسی فیلم در سینما گفت: من تا به امروز با عکاسان خوبی همکار بودم. محمد فرنود را وقتی ۱۷-۱۸ ساله بود می‌شناختم. او هم در چند پروژه تلویزیونی همراه ما بود. یکی از شانس‌های بزرگم این بود که محمود کلاری عکاس فیلم «شهر موش‌ها» بود. اگر چه بخش زیادی از عکس‌های ما را گم کرد و نداد (با خنده). عکاسان معمولاً سر عکس دادن بدقولی می‌کنند. آن زمان بدتر بود. وقتی عکسی هم از عکاس می‌گرفتیم، خبرنگاران از ما می‌گرفتند و چیزی برای خودمان نمی‌ماند! بعد با شاپور پورامین کار کردم. از بچه‌های نمایش عروسکی بود و همزمان عکاسی می‌کرد. امیر عابدی هم از عکاسان خوبی است که سال‌های زیادی با من همکاری کرد. خوشبختانه من با عکاسان خوبی کار کردم.
اهدای جوایز به برگزیدگان
در ادامه مرضیه برومند، غوغا بیات، امیرحسین آرمان، هادی حجازی‌فر، نوید و جمشید محمودی، نازنین پیرکاری و حسن هندی برای اهدای جوایز بخش اصلی روی صحنه آمدند.
در این بخش از محمد فوقانی برای مجموعه عکس‌های فیلم «اتاقک گلی» و سمیه جعفری برای مجموعه عکس‌های «سرهنگ ثریا» نامزدهای این بخش قدردانی شد.
محمد فوقانی که برای دریافت لوح تقدیر روی سن حاضر شد، خطاب به رضا صفایی گفت: به انجمن عکاسان سینما افتخار می‌کنم که از شما تقدیر کرد تا شاید کمی از زحماتی که برای سینما کشیدید به این واسطه قدردانی شود.
او ادامه داد: خاطرات زیادی از رضا صفایی دارم و از او یاد گرفتم. من از فیلم چهارمی که عکاسی کردم متوجه موقعیت مهم عکاسی فیلم شدم. رضا صفایی آن زمان سفارش من را به یک تهیه کننده کرد در حالی که من فقط سه فیلم کار کرده بودم و تجربه‌ای نداشتم. او تلاش کرد من در فیلم حضور داشته باشم. از فیلم چهارمی که عکاسی کردم متوجه شدم که عکاسی فیلم هنری است بسیار پیچیده و سخت و در عین حال شیرین که این باور را تا امروز مدیون رضا صفایی پور طوفان هستم.»
در ادامه، تندیس عکاس سال سینمای ایران به فتاح ذی‌نوری برای مجموعه عکس‌های سریال نمایش خانگی «پوست شیر» و علی نیک‌رفتار برای مجموعه عکس‌های فیلم «موقعیت مهدی» اهدا شد.
در بخش پایانی مراسم از مسعود درستی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، محمدرضا شفیعی مدیرعامل مجموعه رسانه‌ای صبا، حمید قاسمی مدیرعامل هفت هشتاد، هاریکاداد باقری رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری و نازنین پیرکاری مدیر عامل موسسه تصویر شهر به دلیل حمایت و همراهی در برپایی هشتمین جشن عکاسان سینمای ایران قدردانی به عمل آمد.
در طول برگزاری بخش اصلی مراسم، کاریکاتور برگزیدگان جشن عکاسان که توسط مرتضی تهرانی کارتونیست اجرا شده بود بر پرده نقش بست و در پایان این کاریکاتورها به برگزیدگان اهدا شد. امیدوارم براتون خبر   علی نیک‌رفتار و فتاح ذی‌نوری عکاسان سال سینمای ایران شدند براتون مفید بوده باشه

 
2023-07-08 13:55:30