علت کاهش اهدای خون در روزهای پایانی سال به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، مصطفی جمالی، در وبینار کشوری مدیریت ذخایر خون در آستانه ماه مبارک رمضان و تعطیلات نوروزی، گفت: همه ساله روزهای سرد زمستان با کاهش مراجعات مردمی همراه است و هر چه به نوروز نزدیک […]

علت کاهش اهدای خون در روزهای پایانی سال

به گزارش هاریکا خبر , در بخش خبری سلامت ,به گزارش خبرگزاری هاریکا، مصطفی جمالی، در وبینار کشوری مدیریت ذخایر خون در آستانه ماه مبارک رمضان و تعطیلات نوروزی، گفت: همه ساله روزهای سرد زمستان با کاهش مراجعات مردمی همراه است و هر چه به نوروز نزدیک می‌شویم به خاطر مشغله زیاد مردم و بار سنگین ترافیکی، مراجعات نیز کاهش می‌یابد و پس از آن نیز سفرهای نوروز و تعطیلات آغاز می‌شود که شرایط را دشوارتر می‌کند.
مدیرعامل سازمان انتقال خون افزود: امسال همزمانی روزهای پایانی سال با ماه مبارک رمضان ایجاب می‌کند تا برنامه ریزی دقیق‌تری برای تشویق مردم به اهدای خون، مدیریت ذخایر و استفاده مناسب از شبکه ملی خونرسانی صورت گیرد تا در روزهای پیش رو مردم نگرانی برای تأمین خون مورد نیاز بیماران نداشته باشند و ذخایر در شرایط مطلوب حفظ شود.
در وبینار کشوری مدیریت ذخایر خون، مدیران انتقال خون هر یک از استان‌ها با توجه به شرایط بومی و جغرافیایی استان خود وضعیت فعلی ذخایر را تشریح و راهکارهای حفظ آن را بررسی کردند و برآوردی از نیاز استان تا پایان سال ارائه دادند.
در این وبینار دستور العمل های لازم برای حفظ ذخایر در شرایط پیش رو و شبکه ملی خونرسانی و دفاتر جذب و نگهداری اهدا کنندگان صادر شد تا طی این مدت سازمان انتقال خون و مراکز استان‌ها با بهترین مدیریت ذخایر خون، به بیماران نیازمند به خون خدمت رسانی کنند. امیدوارم خبر  علت کاهش اهدای خون در روزهای پایانی سال براتون مفید بوده باشه