عضو هیات علمی دانشگاه تهران شایسته دریافت جایزه ویژه اکو شد به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  عضو هیات علمی دانشگاه تهران شایسته دریافت جایزه ویژه اکو شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از دانشگاه تهران، فرآیند انتخاب و معرفی برگزیدگان جایزه اکو (ECO Award) بنا بر مقررات مندرج در شیوه‌نامه (Modality) […]

عضو هیات علمی دانشگاه تهران شایسته دریافت جایزه ویژه اکو شد

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  عضو هیات علمی دانشگاه تهران شایسته دریافت جایزه ویژه اکو شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از دانشگاه تهران، فرآیند انتخاب و معرفی برگزیدگان جایزه اکو (ECO Award) بنا بر مقررات مندرج در شیوه‌نامه (Modality) سازمان اکو این است که جایزه اکو به افرادی تعلق می‌گیرد که شهروند کشورهای عضو اکو باشند و پژوهش‌های آنان در راستای آثار منطقه‌ای و همسو با اهداف سازمان باشد.
یکی از برنامه‌های دستور کار شانزدهمین اجلاس سران اکو در تاشکند، اهدای جوایز اکو است که مراتب توسط رئیس جمهور ازبکستان و دبیرکل اکو به برگزیدگان اعطا خواهد شد.
این جوایز در پنج حوزه اقتصاد؛ تاریخ، فرهنگ، ادبیات و هنرهای زیبا؛ علوم و فناوری؛ آموزش و کشاورزی و محیط زیست اعطا می‌شود.
همزمان با اجلاس سازمان همکاری اقتصادی اکو در تاشکند، دکتر طیبه مصباح‌زاده عضو هیات علمی دانشگاه تهران، شایسته دریافت جایزه ویژه و دیپلم افتخار در بخش کشاورزی و محیط زیست شناخته شد.
دکتر طیبه مصباح‌زاده عضو هیأت علمی گروه احیای مناطق خشک و کوهستانی دانشکده منابع طبیعی دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران است. وی مؤلف کتاب و مقالات مختلف تحقیقاتی و پژوهشی است.
اثر برگزیده این چهره علمی با عنوان میکروریزائی، با هدف افزایش کنترل فرسایش ناشی از باد و گرد و خاک در دریاچه ارومیه بوده و با توجه به منطبق بودن موضوع تحقیق با اهداف اکو و داشتن آثار منطقه‌ای مورد قبول قرار گرفت و به دبیرخانه اکو به عنوان نماینده منتخب کشورمان معرفی شد.
این عضو هیأت علمی دانشگاه تهران کتاب‌هایی در حوزه‌های کاربری زمین و منابع خاک، ارزیابی تخریب اراضی، مهندسی پیشرفته محیط‌های بادی، اصول و کاربرد تصویر فراطیفی در منابع طبیعی، فرآیند شکل‌گیری تپه‌های ماسه‌ای و همچنین ارزیابی پروژه‌های منابع طبیعی تألیف و ترجمه کرده است.
بیش از ۱۵۰ مقاله انگلیسی و فارسی در مجلات و کنفرانس‌های معتبر بین‌المللی از دکتر طیبه مصباح‌زاده ارائه شده است.
عضویت در شورای پژوهشی سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین فعالیت به عنوان عضو وابسته مرکز تحقیقات اتمسفری و شرایط جوی ایتالیا از جمله سوابق این عضو هیأت علمی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران است. او به تازگی به عضویت شورای سیاست‌گذاری علمی کنوانسیون مقابله با بیابان‌زایی سازمان ملل متحد نیز درآمده است. امیدوارم براتون خبر   عضو هیات علمی دانشگاه تهران شایسته دریافت جایزه ویژه اکو شد براتون مفید بوده باشه

 
2023-11-11 12:05:31