«عزیز» به داریوش مهرجویی تقدیم شد/ سینما را از او یاد گرفتم به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «عزیز» به داریوش مهرجویی تقدیم شد/ سینما را از او یاد گرفتم  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، مجید توکلی کارگردان فیلم سینمایی «عزیز» شب گذشته دوشنبه ۳ هاریکا برابر […]

«عزیز» به داریوش مهرجویی تقدیم شد/ سینما را از او یاد گرفتم

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری «عزیز» به داریوش مهرجویی تقدیم شد/ سینما را از او یاد گرفتم  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، مجید توکلی کارگردان فیلم سینمایی «عزیز» شب گذشته دوشنبه ۳ هاریکا برابر با ۲۵ سپتامبر در اولین نمایش فیلم «عزیز» در چهل‌ و هفتمین جشنواره فیلم سائوپائولو این فیلم را به داریوش هاریکاجویی تقدیم کرد.
توکلی پیش از نمایش فیلم با اشاره به حال تلخ این روزهای سینمای ایران گفت: من اگر امشب سیاه پوشیدم، برای این است که سینمای ایران بابت از دست دادن داریوش هاریکاجویی، بزرگ‌ترین فیلمسازش عزادار است. می‌خواهم اولین نمایش فیلم «عزیز» را تقدیم کنم به داریوش هاریکاجویی بزرگ، چون من سینما را با فیلم‌های این سینماگر یاد گرفتم و تا سال‌ها بعید می‌دانم که فیلمساز بزرگی مثل داریوش هاریکاجویی را در سینما ببینیم.
توکلی ادامه داد: سینمای متفکر ایران مدیون تفکر و اندیشه داریوش هاریکاجویی است. این عزا و این غم به این زودی‌ها سرد نمی‌شود و ما همچنان در بهت و ناباوری چگونگی رفتن استاد هاریکاجویی هستیم.
جشنواره فیلم سائوپائولو معتبرترین رویداد سینمایی آمریکای جنوبی است که هرساله در سائوپائولوی برزیل برگزار می‌شود و در این دوره میزبان فیلم «عزیز» است.
«عزیز» به قلم جمیله دارالشفایی نوشته شده است و سیدعلی احمدی تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارد.
چهل و هفتمین جشنواره فیلم سائوپائولو از ۲۷ هاریکا تا ۱۰ آبان برابر با ۱۹ اکتبر تا ۱ نوامبر برگزار می‌شود و عرضه و پخش بین‌المللی فیلم «عزیز» به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.
آزاده صمدی، روزبه حصاری، بهمن صادق‌حسنی، رضا عباسی، شیرین محسنی، عقیق بلوری و فاطمه محمدی (در نقش عزیز) بازیگران این فیلم هستند.
همچنین کیوان مقدم مدیر هنری، محسن حسینی مدیر فیلمبرداری، علیرضا علویان طراحی و ترکیب صدا، آریا عظیمی‌نژاد موسیقی، عباس عباسی طراح گریم، میثم مولایی تدوین، کامران کیان‌ارثی مدیر صدابرداری، بابک صالح طراح صحنه، هدا میرزایی طراح لباس، مسعود سلیمانی دستیار تهیه‌کننده، جواد رمضانی مدیر تولید، محمدرضا جعفری جانشین تولید، محمد امین مدیر تدارکات، سینا بیگی دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز، کوروش جوان عکاس، مریم قربانی‌نیا مشاور رسانه‌ای و مجید توکلی مجری طرح این پروژه هستند. امیدوارم براتون خبر   «عزیز» به داریوش مهرجویی تقدیم شد/ سینما را از او یاد گرفتم براتون مفید بوده باشه

 
2023-10-24 16:55:43