طرح های کلان ملی با اهداف جدید بازنگری و احیا می شوند به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  طرح های کلان ملی با اهداف جدید بازنگری و احیا می شوند  پیمان صالحی در گفتگو باهاریکا خبر، درباره آخرین وضعیت طرح‌های کلان ملی اظهار داشت: طرح‌های کلان ملی با اهداف مربوط به حدود ۱۰-۱۵ […]

طرح های کلان ملی با اهداف جدید بازنگری و احیا می شوند

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  طرح های کلان ملی با اهداف جدید بازنگری و احیا می شوند  پیمان صالحی در گفتگو باهاریکا خبر، درباره آخرین وضعیت طرح‌های کلان ملی اظهار داشت: طرح‌های کلان ملی با اهداف مربوط به حدود ۱۰-۱۵ سال گذشته مصوب شد و به دلایل مختلفی بعد از مدتی متوقف شد.
دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری درباره دلایل توقف طرح‌های کلان توضیح داد و گفت: یکی از علت‌ها مربوط دلایل مالی بوده و یا اینکه طرح‌ها بهره بردار بالفعل نداشتند و به همین دلایل یا متوقف شده‌اند یا یا تعلیق.
وی خاطرنشان کرد: البته در یک برهه‌ای از زمان اعلام شد اگر برخی طرح‌ها بهره برداران بالفعل داشته باشند و درصدی از بودجه را بپردازند، دوباره فعال خواهند شد که عملاً این اتفاق هم رخ نداد.
معاون پژوهشی وزیر علوم ضمن بیان این مطلب که طرح‌های کلان ملی در دوره جدید مجدد احیا خواهند شد، گفت: این طرح‌ها براساس اهداف، سیاست‌ها، راهبردها و اولویت‌های فعلی در دوره جدید مورد بازنگری قرار خواهند گرفت؛ چرا که عملاً طرح‌ها با اهداف گذشته برنامه ریزی و تدوین شده بودند و ما امروز براساس اولویت‌های کشور و وجود بهره بردار طرح‌ها را اجرایی و عملیاتی خواهیم کرد.
دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه از برگزاری جلسه شورای علوم، تحقیقات و فناوری با حضور حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهور خبر داد و گفت: امیدوارم جلسه شورای عتف را در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ با حضور رئیس جمهور برگزار کنیم و موضوعاتی برای این جلسه مطرح شده که مساله طرح‌های کلان ملی یکی از این موضوعات است.
به گزارش هاریکا، معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری پیش از این در گفتگو با هاریکا از برگزاری جلسه شورای عتف با حضور رئیس جمهور در آبان ماه ۱۴۰۰ خبر داده بود و یادآور شده بود: آخرین جلسه شورای عتف که به ریاست رئیس جمهور برگزار شده در سال ۸۹ و با حضور محمود احمدی نژاد بوده و در واقع بعد از ۱۰ سال شورای عتف با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد. امیدوارم براتون خبر   طرح های کلان ملی با اهداف جدید بازنگری و احیا می شوند براتون مفید بوده باشه

 
2022-04-18 07:26:47