شهاب سنگ ۷ کیلوگرمی در قطب جنوب کشف شد به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  شهاب سنگ ۷ کیلوگرمی در قطب جنوب کشف شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اسپیس، محققان این پروژه شامل پژوهشگران موزه فیلد همراه ماریا والدز محقق دانشگاه شیکاگو تخمین می زنند از حدود ۴۵ هزار شهاب […]

شهاب سنگ ۷ کیلوگرمی در قطب جنوب کشف شد

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  شهاب سنگ ۷ کیلوگرمی در قطب جنوب کشف شد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از اسپیس، محققان این پروژه شامل پژوهشگران موزه فیلد همراه ماریا والدز محقق دانشگاه شیکاگو تخمین می زنند از حدود ۴۵ هزار شهاب سنگی که تا به امروز در قطب جنوب کشف شده، فقط حدود ۱۰۰ مورد آنها به اندازه نمونه تازه کشف شده بزرگ بوده اند.
والدز در بیانیه ای در این باره می گوید: هنگام بحث درباره شهاب سنگ ها، اندازه اهمیتی ندارد و حتی کوچکترین تکه های این سنگ های آسمانی از لحاظ علمی ارزش زیادی دارند. البته کشف شهاب سنگی به این بزرگی بسیار نادر و هیجان انگیز است.
پژوهشگران به رهبری وینسیان دبایل (سیاره شناس دانشگاه FNRS-ULB) در بلژیک نخستین گروهی بودند که نقشه ای از اماکن احتمالی فرود شهاب سنگ ها را با استفاده از تصاویر ماهواره ای تهیه کردند.
تیم تصمیم داشت فعالیت خود را در اوایل تابستان قطب جنوب( دسامبر ۲۰۲۲ میلادی)شروع کند اما دمای منطقه حدود ۱۴ درجه فارنهایت ( ۱۰- درجه سانتیگراد) بود. به گفته والدز در برخی مواقع حین ماموریت هوای قطب جنوب از شیکاگو گرمتر بود.
هرچند شهاب سنگ کشف شده حجم زیادی دارد، اما از بزرگترین نمونه چنین سنگی روی زمین بسیار کوچک تر است. رکورد بزرگترین شهاب سنگ کشف شده به «هوبا» تعلق دارد که در نامیبیا یافت شد. طول و عرض این سنگ آسمانی۲.۷ و قطر آن ۰.۹ متر بود. وزن هوبا نیز حدود ۶۶ تن بود. امیدوارم براتون خبر   شهاب سنگ ۷ کیلوگرمی در قطب جنوب کشف شد براتون مفید بوده باشه

 
2023-01-24 07:03:40