شناسایی نخبگان علوم پزشکی/ مراکز تحقیقاتی بدون کارایی تعطیل شوند به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  شناسایی نخبگان علوم پزشکی/ مراکز تحقیقاتی بدون کارایی تعطیل شوند  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، آئین دید و بازدید نوروزی دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش […]

شناسایی نخبگان علوم پزشکی/ مراکز تحقیقاتی بدون کارایی تعطیل شوند

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  شناسایی نخبگان علوم پزشکی/ مراکز تحقیقاتی بدون کارایی تعطیل شوند  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، آئین دید و بازدید نوروزی دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد.
وزیر بهداشت با تبریک سال نو و حلول ماه مبارک رمضان و با آرزوی بهره‌مندی از برکات این ماه برای همه مومنان کشور افزود: نام‌گذاری امسال با عنوان تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین از سوی مقام معظم رهبری وظایف معاونت تحقیقات را سنگین‌تر کرده و انتظارات بیشتری از شما وجود دارد و امیدواریم با نظم کاری و برنامه‌ریزی به اهداف تعیین شده دست پیدا کنید.
وی با تاکید بر فعالیت علمی گفت: وظیفه اصلی معاونت تحقیقات تولید دانش است. باید نخبگانی را شناسایی کنید و در کمیته های مختلف به کار بگیرید و در جهت تولید علمی گام بردارید. با این وجود مقاله یک وسیله است هدف نیست. باید نیازسنجی انجام شود تا طبق نیاز جامعه مقالات تهیه و منتشر شوند.
عین اللهی به مدیران معاونت تحقیقات و فناوری وزرات بهداشت توصیه کرد مردمی باشند و در میدان حضور داشته باشند و از نزدیک از مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده‌ها بازدید کنند تا با واقعیات موجود بیشتر آشنا شوند.
وی افزود: نکته بعدی ارتباط میان معاونت‌های وزارت بهداشت در جهت یاری رساندن و تسهیل امور است. برای مثال بسیاری از نیروهای مراکز تحقیقاتی در بخش های دیگر به معاونت‌های مختلف وزارت بهداشت مرتبط هستند. بنابراین معاونت‌ها باید تعامل خوبی با یکدیگر داشته باشند تا امکان خدمت‌رسانی درست به افراد فراهم شود.
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه تلاش‌ها نباید فردی باشد ضمن اینکه باید به جوان‌ها میدان داد، گفت: عملکرد مراکز تحقیقاتی باید ارزیابی شود؛ به آنهایی که کارایی لازم ندارند اخطار بدهید تا در صورت تداوم تعطیل شوند. همینطور بهتر است تشکیلات مراکز تحقیقاتی را مدت‌دار کنید تا طبق ارزیابی‌ها اعضای آن مشخص شود به این ترتیب همه اساتید امکان مشارکت خواهند داشت.
در ادامه نشست طبق پیشنهاد وزیر بهداشت، مقرر شد یکی از جلسات شورای مدیران معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با حضور ایشان برگزار شود و طی آن مدیران برنامه‌های سال جاری خود را در بازه‌های زمانی سه ماه ارائه کنند.
دکتر یونس پناهی نیز در این جلسه از تشکیل شورای عالی فناوری و شورای عالی تحقیقات خبر داد و گفت: هر دو شورای عالی فناوری و تحقیقات به ریاست وزیر بهداشت خواهد بود تا با ایجاد یک پل ارتباطی اهداف کلان معاونت در تعامل مستقیم با وزیر پیگیری شود.
در ادامه نشست هر یک از مدیران ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و سال نو خود و مرکز تحت مدیریت خود را معرفی کردند. امیدوارم براتون خبر   شناسایی نخبگان علوم پزشکی/ مراکز تحقیقاتی بدون کارایی تعطیل شوند براتون مفید بوده باشه

 
2022-04-04 13:23:36