شرایط معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان‌ به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  شرایط معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان‌  عباس مزیکی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا با بیان اینکه معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان در قانون تشکیل شرکت‌های دانش بنیان پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: معافیت مالیاتی این شرکت‌ها مشروط به استقرار و نوع فعالیتی است […]

شرایط معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان‌

به گزارش کانال خبری ایران در اخبار فناوری  شرایط معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان‌  عباس مزیکی در گفت‌وگو با خبرنگار هاریکا با بیان اینکه معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش بنیان در قانون تشکیل شرکت‌های دانش بنیان پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: معافیت مالیاتی این شرکت‌ها مشروط به استقرار و نوع فعالیتی است که انجام می‌دهند.
وی افزود: براساس تاییدیه متولیان شهرک علمی- تحقیقاتی به اداره امور مالیاتی که درصد و نوع دانش و فناوری شرکت‌ها را مشخص می‌کند، ما بر همان مبنا و طبق قانون آن بخش از فعالیتی را که در شهرک انجام می‌شود، معافیت عملکرد اعمال می‌کنیم.
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با بیان اینکه بخش ارزش افزوده، معافیت خاصی ندارد، خاطرنشان کرد: اگر شرکت‌ها شروط لازم برای معافیت را رعایت کنند، ما نیز بی تردید با توجه به نامگذاری سال (تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین) که باید از تولید دانش بنیان‌ها حمایت شود، این مهم را رعایت خواهیم کرد.
مزیکی تصریح کرد: اگر تاکنون دانش‌بنیان‌ها مشکلاتی در حوزه مالیاتی داشتند در این زمینه با مسئولان شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان همفکری خواهیم کرد و امید است که مشکلات مرتفع شود.
وی افزود: یکی از معاونان اداره مالیاتی به عنوان رابط تعیین خواهد شد تا شرکت‌های دانش بنیان از مجموعه تسهیلاتی مانند بخشودگی، تقسیط و … که در اختیار اداره کل است، بهره‌مند شوند و ما بتوانیم معافیت قانونی این شرکت‌ها را که حقشان است با سهولت بیشتری اعمال کنیم تا دانش بنیان‌ها به فعالیت اصلی خود برسند. امیدوارم براتون خبر   شرایط معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان‌ براتون مفید بوده باشه

 
2022-05-21 15:26:46