سینمای ایران در بین سیاستمداران جهان طرفدار دارد/ یک پیشنهاد به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری سینمای ایران در بین سیاستمداران جهان طرفدار دارد/ یک پیشنهاد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، جلسه مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای […]

سینمای ایران در بین سیاستمداران جهان طرفدار دارد/ یک پیشنهاد

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری سینمای ایران در بین سیاستمداران جهان طرفدار دارد/ یک پیشنهاد  به گزارش خبرگزاری هاریکا به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، جلسه مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امورخارجه برای همکاری و تعامل دستگاه دیپلماسی با سینما به منظور ارتقا و پیشبرد سینمای ایران برگزار شد.
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه به همراه مدیران مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای این وزارتخانه از بنیاد سینمایی فارابی بازدید و در جریان آخرین تحولات سینمای ایران قرار گرفتند.
در این دیدار سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ضمن تأکید بر لزوم ارتباط بنیاد سینمایی فارابی با دستگاه دیپلماسی برای ارتقا و پیشبرد سینمای ایران به شرح بخشی از تاریخچه و فعالیت‌های بین‌المللی این بنیاد در طول سال‌های فعالیت خود و جایگاه این بنیاد به عنوان نهاد ملی سینما ایران در عرصه‌های بین المللی پرداخت.
جوادی با اشاره به فرصت‌ها و چالش‌های پیشرو سینماگران برای فعالیت‌های بین المللی از دستگاه دیپلماسی خواست تا با پشتیبانی از سینماگران زمینه فعالیت بین‌المللی آنها را تسهیل کند.
ناصر کنعانی نیز در ادامه این دیدار ضمن اعلام آمادگی دستگاه دیپلماسی برای گسترش تعاملات بین‌المللی سینمای ایران و تاکید بر ارتباط بیشتر وزارت امور خارجه با نهادهای سینمایی، خصوصاً بنیاد سینمایی فارابی، سینمای ایران را یکی از فعالیت‌های کشور دانست که در دیدارهای بین المللی دیگر کشورها به موفقیت آن طی این سال‌ها اذعان داشته و دارند.
سخنگوی وزارت امور خارجه در این نشست، سینمای ایران را یکی از داشته‌های فرهنگی ایران در جهان برشمرد که حتی در بین سیاستمداران کشورهای منطقه و جهان طرفدار دارد و آن را به عنوان یک سینمای خاص که پیام انسانی دارد می‌شناسند.
وی با اشاره به زبان فراگیر هنر به ویژه سینما در بین مخاطبان اظهار کرد: سرمایه بزرگ سینمای ایران را می‌توان در خدمت اهداف ایران بزرگ و قدرتمند و نظام اسلامی قرار داد. باید از این دستاورد ارزشمند در جهت شناساندن ایران اسلامی و اهدافش در دنیا استفاده کرد.
کنعانی در پایان بیان کرد: متاسفانه رسانه‌ها در دنیای امروز پرداخت درستی به اخبار ایران ندارند و هر آنچه خود می‌خواهند به عنوان خبر به مردم منتقل می‌کنند. ما باید بتوانیم از زبان سینما استفاده کنیم و واقعیت‌های جامعه ایران را برای مردم به نمایش بگذاریم.
در این دیدار صمیمی که اصغر فارسی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی، رائد فریدزاده معاون امور بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی، سیدصادق موسوی مدیرکل دفتر امور جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل سازمان سینمایی، علیرضا دلخوش معاون همکاری‌های فرهنگی و سمن‌های مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امورخارجه و دیگر مدیران این مرکز حضور داشتند درباره مسائل گوناگون سینمای ایران از جمله رویدادها و جشنواره‌های بین‌المللی سینمایی، موضوعات کنسولی و صدور ویزای سینماگران و سایر موضوعات حوزه دیپلماسی سینمایی بحث و تبادل نظر و مقرر شد که به منظور پیگیری موضوعات فی مابین کارگروه مشترکی تشکیل شود. امیدوارم براتون خبر   سینمای ایران در بین سیاستمداران جهان طرفدار دارد/ یک پیشنهاد براتون مفید بوده باشه

 
2022-11-13 17:12:33