سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «۱۰۰» به ایستگاه پایانی رسید به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «۱۰۰» به ایستگاه پایانی رسید  به گزارشهاریکا خبر، سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ با برگزاری امشب جمعه ۱۲ اسفندماه با برگزاری آیین اختتامیه در محل ایوان شمس تهران به کار خود پایان داد. […]

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «۱۰۰» به ایستگاه پایانی رسید

به گزارش کانال خبری ایران در کانال مجله هنری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «۱۰۰» به ایستگاه پایانی رسید  به گزارشهاریکا خبر، سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ با برگزاری امشب جمعه ۱۲ اسفندماه با برگزاری آیین اختتامیه در محل ایوان شمس تهران به کار خود پایان داد.
این مراسم رأس ساعت ۱۹:۵۵ با قرائت قرآن و پخش سرود ملی آغاز شد.
محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی، محمدمهدی دادمان رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی، حمیدرضا جعفریان رییس سازمان سینمایی سوره، محسن یزدی مدیر شبکه مستند، مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینمای جوان، محمدرضا خوشرو مدیر شبکه نسیم و محمدجواد موحد مدیر باشگاه فیلم سوره از مدیران حاضر در این مراسم بودند.
حبیب والی‌نژاد، رسول صدرعاملی، علی‌اصغر پورمحمدی، کاظم دانشی، کمال تبریزی، محمدحسین لطیفی، هادی مقدم‌دوست، محمدرضا شهیدی‌فرد، محمد خیراندیش، هادی محمدیان، جواد قارایی و محمدرضا خردمندان هم از سینماگرانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.
عبدالله روا اجرای این برنامه را برعهده داشت. روا با حضور بر روی صحنه و خوش‌آمدگویی به حاضران گفت: بنا نیست این مراسم خیلی جدی و خشک برگزار شود. نمی‌خواهیم که یک شب خسته‌کننده داشته باشیم به گونه‌ای که همه به ساعت‌های خود نگاه کنند! پس سعی کنیم بیشتر به ما خوش بگذرد.
در ادامه یوسف منصوری دبیر این رویداد روی صحنه آمد و گفت: هرچه قرار بود گفته شود، پیش از این گفته شده دوستان ما امشب کمی مراسم را جوانانه دیدند و به ما گفتند مراسم با دبیر جشنواره شروع شود. پس دیگر چیزی نمی‌گویم بعداً اگر خواستیم چیزی بگوییم از طریق سایت می‌گوییم.
در ادامه کلیپ طنزی با عنوان «رهایی» پخش شد و پس از آن گروه موسیقی «آکاپلا نیاوران» به اجرای برنامه پرداختند.
اهدای جوایز بخش بین‌الملل
اولین بخش از اهدای جوایز به بخش بین‌الملل اختصاص داشت که در ابتدای این بخش کلیپی از آثار راه‌یافته پخش و هیأت داوران معرفی شدند.
سپس نوبت به اهدای جوایز رسید.
در این بخش تندیس بهترین پویانمایی به «پیشنهادهای کاغذی» اهدا شد. سازندگان این اثر که در مراسم حضور داشتند در قالب پیامی ویدئویی گفتند: خیلی مفتخریم که این فیلم برای جشنواره ارسال شده، خیلی هیجان‌زده هستیم و از این رویداد بابت این جایزه تشکر می‌کنیم.
دیپلم افتخار بهترین مستند در این بخش هم به «هیس‌طوری» به کارگردانی اسماعیل عظیمی اهدا شد.
تندیس بهترین مستند به «آخرین شعر یرموک» ساخته کیومرث محمد چناری رسید.
دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی در بخش بین‌الملل به «بارسا» ساخته شیوا پراساد تعلق گرفت.
او در پیامی ویدئویی گفت: خیلی خوشحالم که فیلم من در جشنواره حضور پیدا کرد. از تیم خودم و تیم جشنواره تشکر می‌کنم و برای همه آرزوی موفقیت می‌کنم.
تندیس بهترین فیلم داستانی بخش بین‌الملل هم مشترکاً به «ابر» و «بالای سر» اهدا شد.
این گزارش همزمان با برگزاری آیین اختتامیه در حال به‌روز رسانی است… امیدوارم براتون خبر   سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «۱۰۰» به ایستگاه پایانی رسید براتون مفید بوده باشه

 
2023-03-03 20:55:11